Attieksme nosaka tavu likteni

Attieksme nosaka tavu likteni

“Pāri visam, kas jāsarga, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība!” (SALAMANA PAMĀCĪBAS 4:23)

Attieksme ir ārkārtīgi svarīga; mūsu attieksme kļūst par uzvedību. Un jebkura attieksme, laba vai slikta, iesākas domās.

Ir kāds labi zināms citāts – “Iesēj domu un pļausi rīcību; iesēj rīcību, pļausi ieradumu; iesēj ieradumu, pļausi raksturu; iesēj raksturu un pļausi likteni”.

Varētu teikt, ka liktenis ir dzīves rezultāts; raksturs ir tas, kas mēs esam, bet ieradumi ir mūsu uzvedības neapzinātie izteiksmes veidi. Tātad mūsu liktenis jeb dzīves iznākums patiesībā ir atkarīgs no domām. Tieši tur arī viss sākas. Nav brīnums, ka Bībele mūs māca atjaunoties savā prātā, sevī veidojot jaunu attieksmi un jaunas vērtības (sk. Romiešiem 12:2, Efeziešiem 4:23). Mums jākļūst par centīgiem Dieva Vārda lasītājiem, un saskaņā ar Vārdu mums sevī jāveido jauns domāšanas veids, kas galu galā mainītu visu mūsu likteni jeb dzīves iznākumu.

Mēs varam traucēt Svētajam Garam, sevī piekopjot attieksmi, ko raksturo rūgtums, dusmas, nepiedošana, ļaunprātība, necieņa, atriebes kāre vai nepateicība un šo sarakstu varētu vēl turpināt. Svētais Gars var darboties caur dievbijīgu, nevis bezdievīgu attieksmi.

Regulāri pārbaudi savu attieksmi, un uzcītīgi to sargā un kop, kā uz to mudina arī šodienas pants. Ja pamani, ka jāpielāgo attieksme, tad sāc ar izmaiņām savās domās.

Sātans vienmēr centīsies piepildīt mūsu prātu ar nepareizām domām, bet mums nav jāpieņem viss, ko viņš pienes. Es neliktu mutē indes karoti tāpēc vien, ka kāds man to ir pasniedzis ar smaidu; un arī tu taču to nedarītu! Ja esam pietiekami gudri, lai atteiktos no indes, mums būtu jābūt gana saprātīgiem, lai neļautu sātanam indēt mūsu domas, attieksmi un galu galā arī mūsu likteni.


Dieva vārds šodienai: Iesāc ikdienas veikt domu inventarizāciju, lai pārliecinātos, ka tava domu pasaule ir labā stāvoklī.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon