Spēcīgai lūgšanai nav jābūt garai

Spēcīgai lūgšanai nav jābūt garai

“Bet, Dievu lūdzot, nepļāpājiet kā pagāni; (..) Tad nu netopiet tiem līdzīgi; jo jūsu Tēvs jau zina, kā jums vajag, pirms jūs Viņu lūdzat.” (MATEJA 6:7-8)

Vieni no lielākajiem meliem, ko sātans stāsta cilvēkiem par lūgšanu, ir, ka tai jābūt garai un laikietilpīgai. Viņš liks tev domāt, ka kārtīga lūgšana sākas tikai pēc pāris stundām, tomēr no Dieva Vārda un savas personīgās pieredzes es redzu, ka lūgšanai nav jābūt garai, lai tā būtu spēcīga. Protams, arī otrādi – tai nav jābūt arī īsai, lai būtu spēcīga. Dievam nav svarīgs mūsu lūgšanu garums. Svarīgi ir tikai tas, lai mūsu lūgšanas būtu Gara vadītas, izteiktas no sirds, tīrā ticībā.

Es ticu, ka reizēm mēs varam pazaudēties savas lūgšanas vārdos, un lūgšana sāk zaudēt savu spēku. Gribu vēlreiz uzsvērt– nav pilnīgi nekā slikta garās lūgšanās. Kā jau esmu teikusi iepriekš – es tiešām domāju, ka mums vajadzētu atlikt laiku arī garākām lūgšanām un sadraudzībai ar Dievu, jo mūsu vēlēšanās vai nevēlēšanās pavadīt laiku ar Dievu nosaka to, cik tuvas būs mūsu attiecības ar Viņu. Tomēr es neticu, ka mums jānopūlas vaiga sviedros, lai pavadītu lūgšanās noteiktu stundu skaitu, sarunājoties un klausoties Dievā, tikai pienākuma sajūtas dēļ, ja vien Svētais Gars uz to nav vadījis. Ja dzīvē noticis kas tāds, kādēļ tiešām ir svarīgi lūgt ilgāk un garāk kā ierasts un pavadīt vairākas stundas, lai saklausītu Dieva balsi, tad šis laiks arī ir jāiegulda, tomēr nevajag lūgt garas lūgšanas tikai tādēļ, lai izskatītos svētāki.


Dieva vārds šodienai: Lai tavas lūgšanas ir Gara vadītas, sirsnīgas un izteiktas patiesā ticībā.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon