Dievs piešķir autoritāti

Dievs piešķir autoritāti

“Ikviens lai ir paklausīgs (civilajām) varām, kas valda. Jo nav valsts varas, kā vien no Dieva [pēc Viņa rīkojuma], un tās, kas ir, ir Dieva ieceltas.” (ROMIEŠIEM 13:1)

Cieņpilnai gatavībai paklausīt autoritātēm vajadzētu būt redzamai it visās mūsu dzīves sfērās, jo Dievs ir iecēlis dažādas varas, lai mūs pasargātu un veicinātu mūsu prieku. Viņš ieceļ gan garīgu, gan fizisku autoritāti un ir svarīgi paklausīt tām abām. Mums vajadzētu paklausīt pat zīmēm, ko novieto cilvēki, kam piešķirta zināma autoritāte. Ja redzi zīmi “Apstāties aizliegts”, tad neapstājies tur! Ja vienīgā brīvā vieta tavai automašīnai ir tā, kas rezervēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet tev tādu nav, tad neatstāj tur savu mašīnu, pat ja tas nozīmē, ka nāksies iet ilgāk un tālāk. Ja luksoforā deg sarkanā gaisma, tad arī stāvi! Neskrien pāri ielai tikai tāpēc, ka steidzies. Ja uz lielceļa redzi nepārtraukto līniju, tad arī neapdzen priekšā braucošos.

Varbūt tu domā – “Nu, tam jau nav tik liela nozīme. Tie taču ir sīkumi. Manā dzīvē ir daudz lielākas problēmas, kurām meklēju risinājumus.” Mēs visi pieturamies pie savām lielajām problēmām, līdz saprotam, ka šķietami mazās, ikdienišķās izvēles – izrādīt vai neizrādīt cieņu ieceltajām varām – var pamatīgi ietekmēt mūsu dzīvi.

Manis nupat aprakstītā uzvedība atklāj necienīgu attieksmi pret autoritāti, kas, savukārt, mazina mūsu spēju dzirdēt Dieva balsi, jo tieši Dievs ir tas, kas iecēlis mūsu dzīvē šīs varas un autoritātes, un vēlas, lai mēs tās cienītu. Cienot uz zemes ieceltās varas, mēs pagodinām Viņu.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Pievērs lielu rūpību, lai paklausītu Dievam sīkumos, jo tieši tie lielā mērā ietekmē tavu dzīvi.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon