Paškontrole, nevis savu iegribu apmierināšana

Paškontrole, nevis savu iegribu apmierināšana

“Bet, kas dzīvo izlaidīgu dzīvi [nododamās izsmalcinātībai, apmierinot savas iegribas], tā, dzīva būdama, ir mirusi.” (1. TIMOTEJAM 5:6)

Reiz es ieraudzīju gredzenu, ko tajā brīdī varēju atļauties, jo biju iekrājusi naudu. Es sāku par to lūgt, pārbaudīju savu sirdi, neļaujoties impulsīvam pirkumam, un tad jautāju Dievam: “Dievs, vai es drīkstu nopirkt šo gredzenu? Tu zini, ka ar šo naudu es darīšu jebko, ko Tu man liksi, bet, ja drīkst, es labprāt iegādātos šo gredzenu.”
Es nejutu sevī pārliecību, ka nedrīkstu to darīt, tāpēc gredzenu nopirku.

Tas būtu labs stāsta nobeigums, ja vien nebūtu vēl arī rokassprādze. Pārdevēja mani apvārdoja: “Tai ir izpārdošanas cenas, tikai līdz rītdienai. Un Jums tā tik labi piestāv!”

Es šaubījos, tomēr uzmeklēju Deivu, domājot – “Varbūt viņš man to nopirks.”

Deivs to aplūkoja. Arī viņam tā patika un viņš teica – “Nu, labi, ja vēlies, vari to nopirkt.”

Savā sirdī es zināju, ka man to nevajadzētu pirkt. Tā nopirkšana, protams, nebūtu grēks, tomēr es zināju, ka tobrīd man lielāks ieguvums būtu iespēja trenēt savu raksturu, atsakoties no kaut kā tāda, ko es ļoti gribu, bet, kas man tajā brīdī nav vajadzīgs.

Tobrīd man šķita, ka Dievs dotu Savu piekrišanu nedaudz vēlāk, ja es to vēl vēlēšos. Manī nebija miera, ka abus pirkumus būtu jāveic vienā dienā. Tagad, atskatoties uz šo notikumu, es redzu, ka trenētā savaldība ir bijusi daudz patīkamāka kā mirkļa iegribas apmierināšana.

Ja vēlamies būt patiesi laimīgi, mums jāieklausās Dievā. Viņš mums pateiks, kas mums der un kas nē.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Ļauj, lai Dievs tevi vada ne tikai lielajos dzīves jautājumos, bet arī ikdienas sīkumos.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon