Domā pareizi, lai vari runāt pareizi

“Un arī mēle ir kā uguns, netaisnības pasaule, mēle ir likta starp mūsu locekļiem, tā apgāna visu miesu un aizdedzina dzīves ritumu, jo pati ir elles aizdedzināta.” — Jēkaba 3:6

Negatīvi apgalvojumi sākas ar negatīvām domām. Piemēram, teiksim, kāds darbinieks ir padzirdējis baumas, ka uzņēmums, kurā viņš strādā, gatavojas atlaist daļu darbinieku, tāpēc viņš domā – „Ikreiz, kad dzīve beidzot sakārtojas, notiek kas slikts.” Tad viņš saka – „Visticamāk, es zaudēšu savu darbu.”

Manas domas reiz bija tik negatīvas, ka arī mani vārdi bija izteikti negatīvi, kas ļoti slikti ietekmēja manu dzīvi un noskaņojumu. Līdz beidzot es nolēmu mainīt savu ierasto domāšanas veidu un pārstāt runāt tik negatīvi. Pēc kāda laika es sapratu, ka man jādara kas vairāk, kā tikai jāmaina savi negatīvie vārdi. Nepietika ar to, ka es pārtraucu savu negatīvo runu, man bija jāsāk arī domāt pozitīvi!

Mūsu domas – pozitīvas un negatīvas – liek mums runāt vārdus, kas veido mūsu nākotni. Izrunājot nepareizus un negatīvus vārdus, tie var kļūt kā uguns pār mūsu dzīvi (sk. Jēkaba 3:6).
Bet, runājot pareizi, mēs varam apturēt uguni, pirms tā aizdegas. Savukārt, runāt pareizi mēs varam vienīgi tad, ja arī domājam pareizi. Es mudinu, ka tu piepildies ar Svēto Garu un Dieva Vārdu. Ļauj, lai Viņš maina tavas domas un vada tevi jaunā dzīves pieredzē, izrunājot pozitīvus vārdus pār savu dzīvi.

Lūgšanas piemērs

“Dievs, es gribu runāt pozitīvus, dzīvību nesošus vārdus, kā to norāda Tavs Vārds. Es ieaicinu Tevi savā domu dzīvē un vēlos iegūt atjaunotu prātu, Kristus prātu, lai varu Tevi iepriecināt ar savas mutes vārdiem.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon