Domas un vārdi ir cieši saistīti

Domas un vārdi ir cieši saistīti

“Zinīga sirds māca savu muti un vairo uz savām lūpām atzīšanu. Laipnīgas runas ir kā medus kāres, tās nomierina dvēseli un atspirdzina kaulus kā zāles.” — Salamana pamācības 16:23-24

Vārdi no Salamana Pamācību 16. nodaļas 23. un 24. panta parāda, ka mūsu domas un vārdi ir cieši saistīti. Tie ir kā kauli un kaulu smadzenes – tik tuvi, ka tos pat grūti atšķirt (sk. Ebrejiem 4:12). Tieši tāpēc ir tik svarīgi, ka mūsu domas ir patīkamas, lai mūsu vārdi arī varētu būt patīkami.

Mūsu domas ir kā klusi vārdi, kurus dzirdam tikai mēs un tas Kungs, tomēr šie vārdi ietekmē visu mūsu iekšējo būtību, mūsu veselību, prieku un attieksmi. Tas, par ko mēs bieži domājam, iznāk arī no mūsu mutes un reizēm liek mums izskatīties muļķīgi, bet, ja dzīvojam saskaņā ar Dieva prātu, mūsu domas un vārdi var padarīt dzīvi daudz patīkamāku un baudāmāku.

Nepieļauj kļūdu, domājot, ka vari dot savām domām vaļu, bet pēc tam “notēlot” kristietību, runājot dievbijīgus vārdus. Vai nu tie abi ir patīkami, vai arī negatīvi un grēcīgi. Vidusceļa šeit nav.

Sāc pielīdzināt savas domas Kristus domāšanas veidam, un tu ieiesi pavisam jaunā dzīves kvalitātē. Pavadi laiku, ļaujot Viņam mainīt tavas domas, un tev vairs nenāksies piedomāt pie tā, lai tavi izrunātie vārdi būtu patīkami. Tas notiks dabīgi, pats no sevis!


Lūgšanas piemērs

“Dievs, es saprotu, ka manas domas un vārdi ir cieši saistīti. Es negribu nopūlēties, lai “viltotu” ārpusē to, kā nav manī iekšā. Lūdzu maini manas domas, lai es spētu izrunāt patīkamus, dievbijīgus vārdus.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon