Gudrība un veselais saprāts

Gudrība un veselais saprāts

“Labi tam cilvēkam (svētīts, laimīgs un apskaužams ir viņš), kas atrod gudrību, un cilvēkam, kas dabū sev skaidru prātu [smeļoties to no Dieva Vārda un dzīves pieredzes]! Jo ir labāk iegūt gudrību nekā sudrabu, un tās augļi ir vērtīgāki par zeltu. Tā ir cildenāka par pērlēm, un viss, ko tu varētu vēlēties, nav salīdzināms ar to. Tās ceļi ir patīkami ceļi, un visas tās tekas pauž mieru.” (SALAMANA PAMĀCĪBAS 3:13-17)

Kad ieklausāmies Dieva norādījumos, mēs pieņemam gudrus lēmumus, kas ved pie goda, labklājības, patīkamas baudas un miera. Kad esam ar Deivu lūguši, lai Dievs uz mums runā un mūs vada, mēs vēršamies pie gudrības un veselā saprāta, lai pieņemtu gan svarīgus, gan ikdienišķus lēmumus.

Gudrība tevi vienmēr aizvedīs pie paša labākā Dieva plāna. Piemēram, gudrība māca, ka tu nespēsi saglabāt draudzību, ja centīsies kontrolēt, kas notiek tavu draugu dzīvē. Ja tu tos aiz muguras aprunāsi, draugi no tevis novērsīsies.

Veselais saprāts tevi vadīs arī naudas jautājumos. Tu neattapsies parādos, ja netērēsi vairāk kā nopelni. Svētajam Garam nav jārunā dzirdamā balsī, lai mums pateiktu, ka nedrīkst tērēt vairāk kā nopelnām. Veselais saprāts mūs pamāca – ja tā rīkosimies, nebūs labi.

Gudrība neļaus uzņemties vairāk, kā varam fiziski izdarīt. Lai arī cik aizraujošs izklausās katrs nākamais piedāvājums, ir svarīgi paņemt laiku un gaidīt uz Dievu pēc miera, lai saprastu, ko uzņemties un kam atteikt. Sieviete, kas aprakstīta Salamana Pamācību 31. nodaļā apsvēra jaunu lauku iegādi, tomēr negribēja tos pirkt, ja tas nozīmētu, ka, uzņemoties jaunu atbildību, līdzšinējie darbi iekavētos.

Gudrība ir mūsu draudzene. Tā mums palīdz izvairīties no nožēlas pilnas dzīves, kā arī palīdz pieņemt izvēles, ar kurām būsim apmierināti ilgtermiņā.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Pieņemot lēmumu, liec lietā gudrību un veselo saprātu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon