Kā ķeras?

Kā ķeras?

“Tad Jēzus viņiem saka: “Bērni, vai jums ir kas ko ēst (gaļa vai zivis) [vai esat kaut ko noķēruši, ko ēst kopā ar maizi]?” (JĀŅA 21:5)

Jāņa evaņģēlija 21. nodaļā lasām par mācekļiem, kuri zvejojuši visu nakti, bet tā arī neko nav noķēruši. Vai tu kādreiz esi sajuties tā, it kā būtu darījis visu, kas tavos spēkos, un tomēr tas nav novedis pie laba rezultāta? Ja jā, tad tu vari iedomāties, kā viņi jutās.

Parādās Jēzus, kurš sauc no krasta, jautājot, vai viņi ir kaut ko noķēruši. Viņi atbild noliedzoši. Tad Jēzus viņiem iesaka mest tīklus laivas labajā pusē, kur būšot vairāk zivju. Viņi paklausa un izvelk tik daudz zivju, ka pat nespēj ievilkt tīklu laivā. Šis stāsts ir piemērs tam, kas notiek, ja sekojam Dieva gribai, un, kas notiek, ja sekojam paši saviem nodomiem.

Kad Jēzus viņiem uzdod šo jautājumu, principā Viņš prasa – “Vai jums padodas tas, ko esat apņēmušies paveikt?” Šo pašu jautājumu mēs varētu uzdot arī paši sev, kad neredzam augļus visām savām pūlēm, ko esam novirzījuši kāda projekta īstenošanai.

Kad “zvejojam” ārpus Dieva gribas, tas ir kā zvejot nepareizajā laivas pusē. Cenšoties paveikt ko varenu, mēs nereti ārkārtīgi nopūlamies, cīnāmies un cenšamies. Mēs mēģinām mainīt notiekošo, cilvēkus un sevi. Mēs mēģinām nopelnīt vairāk naudas vai iegūt augstāku amatu. Bet mēs varam pūlēties un vēl vairāk pūlēties, bet tā arī neieraudzīt taustāmus augļus un rezultātus, kā vien savu pārgurumu.

Vai tu pēdējā laikā esi kaut ko noķēris? Vai esi sasniedzis vēl ko citu, kā galēju pārgurumu? Ja nē, iespējams, esi zvejojis nepareizajā laivas pusē.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Ja tu lūgsi pēc Dieva palīdzības un ieklausīsies Viņa balsī, Viņš tev pateiks, kur izmest savus tīklus.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon