Iepazīsti Dieva raksturu

Iepazīsti Dieva raksturu

“Baudiet un redziet, cik Tas Kungs ir labs. Svētīgs tas cilvēks, kas pie Viņa tveras un uz Viņu paļaujas!” — Psalms 34:9

Ir ļoti svarīgi, ka mēs pazīstam Dieva raksturu. Kāpēc? Tas dara skaidras mūsu acis. Ja mēs nepazīstam Dieva raksturu, kā gan jebkad zināsim, kas ir no Dieva un kas nav no Dieva? Man pašai skaidru prātu palīdz saglabāt tieši šīs trīs Dieva rakstura īpašības, lai izšķirtu, kas Viņš ir un ko Viņš dara:

1. Taisnīgums. Dievs ir taisnīguma Dievs. Vārds “taisnīgums” ir brīnišķīgs, jo tas nozīmē, ka Viņš vērsīs par labu visu, kas ir slikts. Tas palīdz man nepārdzīvot tajos brīžos, kad ciešu netaisnību, jo zinu, ka Dievs parūpēsies par taisnīgumu. Tāds Viņš vienkārši ir.

2. Labestība. Dievs ir labs, un šis fakts nekad nemainīsies. Viņš ir labs visu laiku – ne tikai laiku pa laikam, vai tad, kad viss notiek pēc mana prāta. 34. Psalma 9. pantā teikts: “Baudiet un redziet, cik Tas Kungs ir labs.” Kad apstākļi nav tik spīdoši, mani iedrošina Dieva labestība.

3. Svētums. Dievs ir svēts un taisns, un Viņš vēlas arī mūs darīt svētus, šķīstus un tīrus, brīvus no grēka traipiem. Ja jāsaka godīgi, tas man ir palīdzējis manā ceļā ar Dievu saprast, ka viss, ko Viņš dara, ir labs, neatkarīgi no tā, vai man tas patīk, vai nē. Tas man palīdz iet soli solī ar Viņu.

Šīs nav Dieva vienīgās īpašības, tomēr man tās šķiet dažas no svarīgākajām un spēcīgākajām.

Es iedrošinu tevi pavadīt laiku, meklējot šīs, kā arī citas Dieva īpašības, kas tev ir svarīgas. Jo vairāk iedziļināsies tajā, kas Viņš ir, Svētais Gars tev palīdzēs Viņa īpašības pilnveidot arī savā raksturā. Sāc tās praktizēt savā ikdienas dzīvē un redzēsi, ko Dievs darīs! “Baudiet un redziet, cik Tas Kungs ir labs!”


Lūgšanas piemērs

“Dievs, Tu esi brīnišķīgs! Tavs taisnīgums, labestība, svētums un daudzas citas īpašības mani pārsteidz un atgādina, cik Tu esi dižens. Atgādini man arī turpmāk par Savu raksturu, lai varu kļūt līdzīgāks Tev.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon