Mēļu dāvana

Mēļu dāvana

“Citam Gars dod (..) dažādas [nezināmas] mēles.” (1. KORINTIEŠIEM 12:8, 10)

Ir cilvēku grupas Kristus miesā, kas pazīstamas ar aktīvu darbošanos Gara dāvanās, un ir ticīgo grupas ar citādu garīgo pieredzi un izcelsmi, kas to nepraktizē. Ir draudzes, kurās regulāri tiek sludināts un mācīts par Gara kristību un dāvanām, kā arī praktizēta Gara dāvanu pielietošana, kamēr citās draudzēs par to nemāca vispār, un pat netic, ka šodienas kristiešiem kas tāds ir pieejams. Gara dāvanas neapšaubāmi ir daļa no Rakstiem, un visiem Jēzus Kristus sekotājiem vajadzētu par tām mācīties un pēc tām dzīties.

Runāt mēlēs nozīmē runāt garīgā valodā, ko saprot Dievs, lai arī pats runātājs un pārējie var to nesaprast. Šī dāvana ir noderīga individuālajās lūgšanās, sadraudzībā ar Dievu, kā arī grupu tikšanās reizēs, ja klāt ir kāds, kuram dota gara dāvana šādas mēles arī tulkot (sk. 1. Korintiešiem 14:2; 27-28).

Gara dāvanu ignorēšana var palīdzēt izvairīties no šo dāvanu nepareizas lietošanas, kas nereti tiek novērota, tomēr tas arī aizver durvis daudzām svētībām, pēc kurām cilvēki izmisīgi ilgojas savā ikdienā.

Man jāsaka, kā teicis apustulis Pāvils 1. Korintiešiem 14:18, ka esmu priecīga, ka varu runāt mēlēs, un pateicos Dievam par šo dāvanu. Es gana daudz praktizēju runāšanu mēlēs, jo tas mani garīgi stiprina, ved tuvāk Dievam un ļauj man daudz skaidrāk sadzirdēt Viņa balsi.

Nav šaubu, ka Pāvils runāja mēlēs. 120 mācekļi, kuri Vasarsvētku dienā tapa piepildīti ar Svēto Garu, runāja citās mēlēs. Arī citi ticīgie, kas saņēma Svētā Gara kristību, runāja mēlēs, kā to lasām Apustuļu darbu grāmatā. Kāpēc gan arī es un tu nevarētu darboties šajā Gara dāvanā?


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Esi atvērts Svētā Gara dāvanām un nekad nenoslēdz savu prātu, atsakoties mācīties ko jaunu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon