Mēs spējam ietekmēt

Mēs spējam ietekmēt

“Tad Tam Kungam kļuva žēl tā ļaunuma, ko Viņš Savai tautai bija gribējis darīt.” (2. MOZUS 32:14)

Vai zināji, ka lūgšana var izmainīt Dieva domas? Ja kāds velta laiku, lai aprunātos ar Dievu un ieklausītos Viņā, Dievs patiesībā var pat mainīt Savas domas attiecībā uz kādu notikumu un Saviem plāniem.

Kad Mozus devās augšup Sīnaja kalnā, lai saņemtu desmit baušļus, viņš bija prom ilgāk, kā tauta to būtu vēlējusies. Sava vadītāja prombūtnē, tie aizmirsa To Kungu, padevās savām miesiskajām ilgām un nolēma izkausēt visas savas dārglietas, lai izgatavotu zelta teļu un to pielūgtu. Dievs runāja uz Mozu kalnā un teica: “Labāk dodies atpakaļ, jo viņi tiešām visu ir salaiduši dēlī. Mani māc dusmas!” (Paldies, Dievam, Psalmā 30:6 lasām, ka Viņa dusmas ilgst vien īsu brīdi, bet Viņa žēlastība ir uz mūžiem!”)

Mozum tik ļoti rūpēja viņa tauta, ka viņš sāka saukt uz Dievu par tiem. Dievs jau bija viņam teicis: “Liec Mani mierā, jo šī tauta ir nepaklausīga un stūrgalvīga!” (sk. 2. Mozus 32:9-10) Tomēr Mozus atteicās padoties, jo viņa sirdī nebija miers. Viņš mīlēja šos cilvēkus, viņš pazina Dieva raksturu un dabu. Pāri tam visam viņš zināja, ka Dievs patiesībā mīl šo tautu un nevēlas redzēt tos maldāmies.
Mozus lūdza, lai Dievs maina Savas domas (sk. 2. Mozus 32:12), un, kā redzam šodienas pantā, Dievs to arī darīja. Mēs spējam ietekmēt notikumus caur savām lūgšanām!


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Kad tu lūdz, Dievs dzird un atbild!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon