Rozā brilles un palielināmie stikli

Rozā brilles un palielināmie stikli

“Tāpēc tu, cilvēka bērns, ikviens, kas spried tiesu, ne ar ko nevari aizbildināties, jo, spriezdams tiesu par otru, tu tiesā pats sevi, jo, tiesātājs būdams, tu dari to pašu.” — Romiešiem 2:1

Ja mēdzam domāt un runāt par to, kādas visiem citiem ir vainas un kļūdas, tad parasti tas norāda uz to, ka esam pievilti paši par savu uzvedību. Jēzus ir mums pavēlējis neraizēties par to, kādi citiem ir trūkumi, apzinoties, ka mūsos pašos ir tik daudz vainu (sk. Mateja 7:3-5).

Bībelē skaidri ir atklāts, ka, tiesājot citus, parasti to darām par tām kļūdām, ko pieļaujam mēs paši!

Reiz es vaicāju Dievam, kāpēc mēs savu rīcību uzskatām par pilnīgi attaisnojamu un pat pieļaujamu, tajā pašā laikā tiesājot citus, kas rīkojas tieši tāpat. Un Tas Kungs runāja uz manu sirdi, sakot: “Džoisa, uz sevi tu skaties caur rozā brillēm, bet uz visiem citiem – caur palielināmo stiklu.”

Un tā arī ir! Mēs atrodam attaisnojumu paši savai rīcībai, bet ja kāds cits rīkojas tieši tāpat, aizmirstam par žēlastību un piedošanu.

Es iedrošinu tevi to pavērst otrādi – domā par otru pašu labāko, bet pats savu dzīvi pārlūko kā zem palielināmā stikla. Ļauj Dievam strādāt vispirms pie tevis, un tad tu varēsi apgūt bibliskos veidus, kā palīdzēt augt arī citiem.

Lūgšanas piemērs

“Svētais Gars, tā vietā, lai izmeklētu citu cilvēku ikdienas gaitas, es gribu, ka Tu palīdzi man pārraudzīt pašam savu dzīvi. Es zinu, ka ar Tavu palīdzību, es varu izlabot savas vainas un atrast veselīgus, pozitīvus veidus, kā arī citiem palīdzēt augt.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon