Velti laiku, lai citus iepazītu

Velti laiku, lai citus iepazītu

“Nespriediet taču pēc ārienes, bet spriediet taisnu spriedumu!” (JĀŅA 7:24)

Šodienas pants runā ļoti skaidri. Viņš saka, lai netiesājam citus virspusīgi vai pēc ārienes.

Daudzus gadus es biju cilvēks, kas izteica ātrus spriedumus. Vairākas reizes Dievam nācās man pasniegt nopietnu mācību, līdz es apjautu, cik bīstami ir šādi ātri un nepārdomāti spriest par citiem.

Pirms citus tiesājam, mums būtu jāvelta laiks, lai viņus iepazītu. Pretējā gadījumā (1) mēs varam kādu pieņemt un akceptēt par to, kas viņš izliekas esam, lai arī nemaz tāds nav, un (2) mēs varam kādu atmest tikai viņa ārēja izskata vai rīcības dēļ, lai arī, iespējams, šis cilvēks savā sirdī ir skaists un brīnišķīgs.

Mums katram piemīt savas īpatnības, kādas dīvainas rīcības vai ieradumi, ko citiem var nākties grūti saprast. Bet arī Dievs nespriež par cilvēku pēc ārienes, un mums būtu jāseko Viņa piemēram.

Spriežot pēc ārējiem apstākļiem, Dāvids nekad netiktu izraudzīts par Dieva tautas ķēniņu. Pat viņa paša ģimene skatījās uz viņu kā no augšas. Tomēr Dievs redzēja Dāvida sirdi, kas bija gana sirds. Dievs redzēja slavētāju, cilvēku, kuram piemita Viņa sirds, cilvēku, kurš ļāvās tapt veidots Dieva rokās. Tās ir īpašības un iezīmes, kas Dievam ir svarīgas, bet tās ne vienmēr ir uzreiz pamanāmas.

Es iedrošinu tevi meklēt Dievu, un ļaut, lai Svētais Gars runā uz tevi par citiem cilvēkiem. Viņš pazīst viņu sirdi un liks tev uzmanīties vai arī veidot dziļākas attiecības. Iepazīstoties un veidojot attiecības, uzticies Viņam, nevis saviem spriedumiem.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Izturies pret citiem tāpat, kā tu gribētu, lai izturas pret tevi.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon