Prāts, griba un emocijas

Prāts, griba un emocijas

“Bet mums ir Kristus (Mesijas) prāts (un mēs turam Viņa sirds domas, sajūtas un nolūkus).” (1. KORINTIEŠIEM 2:16)

Kad ieaicinām Jēzu savā sirdī, Svētais Gars iemājo mūsos. Izejot no mūsu sirds, kas ir katra cilvēka būtnes centrā, Svētais Gars sāk šķīstīt mūsu dvēseli (prātu, gribu un emocijas).

Mūsu prāts saka, ko mēs domājam, nevis, ko domā Dievs. Svētais Gars strādā mūsos, lai to mainītu. Mums jāiemācās domāt saskaņā ar Dievu, jāiemācās kļūt par trauku, caur kuru Dievs var domāt Savas domas. Vecajām domām jātiek atsijātām no mums, savukārt, jaunajām – Dieva domām – jākļūst par daļu no mūsu domāšanas.

Mūsu emocijas parāda, kā mēs jūtamies, kādus lēmumus vēlamies pieņemt mēs, nevis kā katrā situācijā jūtas Dievs. Saskaņā ar 7. Psalma 9. pantu, Dievs pārbauda mūsu emocijas. Viņš strādā pie mums, līdz mēs pakļaujamies ne tikai cilvēciskajām emocijām, bet arī Viņa Garam.

Mūsu griba parāda, ko mēs vēlamies, nevis, ko vēlas Dievs. Griba ir stiprāka par emocijām un pat domām. Mēs varam to izmantot, lai rīkotos pareizi, pat ja tā nejūtamies. Mums ir dota brīva griba, un Dievs nespiedīs mūs uz kādu noteiktu rīcību. Viņš Savā Garā mūs vada uz to, kas mums ir derīgs un labs, bet gala lēmums ir jāpieņem mums pašiem. Dievs vēlas, lai mēs pastāvīgi pieņemtu lēmumus, kas saskan ar Viņa, nevis mūsu pašu gribu.

Kad visas šīs trīs mūsu dzīves sfēras – prāts, griba un emocijas – tiek pakļautas Jēzus Kristus valdīšanai un Svētā Gara vadībai, mēs kā kristieši kļūstam aizvien nobriedušāki.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Tu vari valdīt pār savām emocijām, tā vietā, lai emocijas valdītu pār tevi.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon