Pateicīgs ciešanās

“Par visu [neatkarīgi no apstākļiem] esiet pateicīgi [Dievam], jo tāda ir Dieva griba attiecībā uz jums, [kas esat] Kristū Jēzū [šīs gribas Atklājējā un Starpniekā].” — 1. Tesaloniķiešiem 5:18

Bībele mūs iedrošina vienmēr būt pateicīgiem. Kad Dievs atbild uz mūsu lūgšanām un atsvabina no problēmām, to izdarīt ir viegli. Bet, ja apstākļi ir sagriezušies kājām gaisā, būt pateicīgam nebūt nav viegli. Kā saglabāt pateicību arī ciešanās?

Mums jāpieņem divi lēmumi. Pirmais lēmums – slavēt Dievu par spīti visam tam, kas notiek mūsu dzīvē. Citiem vārdiem sakot, arī savu grūtību un ciešanu apskautiem, mums jāmācās priecāties par Dieva nemainīgo mīlestību un uzticamību pret mums, neņemot vērā visu to, kas mūsu dzīvē notiek.

Otrs lēmums ir lūgt Dievam – “Kungs, ko es no šī varu mācīties? Ko Tu caur šo visu vēlies man iemācīt, lai es varētu nākt Tev tuvāk un vēl pilnīgāk priecāties par Tavu labestību?” Šie nav viegli jautājumi un arī uzklausīt atbildes bieži vien ir ļoti grūti.

Ir reizes, kad svarīgākās dzīves atziņas varam gūt, vienīgi piedzīvojot grūtības. Pateicies Dievam, ka grūtības tevi vedīs pie kaut kā labāka.

Arī savās ciešanās pateicies Dievam un uzticies, ka Viņš tevi vadīs pie kaut kā lielāka un labāka.

Lūgšanas piemērs

“Dievs, esmu pateicīgs par Tavu mīlestību un Tavu klātbūtni. Piedod manu kurnēšanu, kad viss noiet greizi, un atgādini man, cik daudz laba ir noticis manā dzīvē. Es gribu vienmēr Tevī priecāties.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon