Pieaudz pašapziņā

“…lai tavas ticības sadraudzība kļūtu darbīga visa laba atziņā, kas mūs tuvina Kristum.” — Filemonam 1:6

Varbūt tu neesi diezko augstās domās pats par sevi, bet Dievs vēlas, lai tu zinātu, kas tu esi Kristū un iemīlētu sevi. Lūk, pieci praktiski padomi, kas tev palīdzēs pieaugt pašapziņā un apjausmā par to, kas esi Kristū:

1. Nekad nerunā par sevi sliktu. Tava ticība tiek izpausta, atzīstot to visu labo, ko esi saņēmis caur Jēzu Kristu, nevis koncentrējoties uz savām vainām un vājībām.

2. Izvairies salīdzināt sevi ar citiem. Arī Pēteris cīnījās ar šo paradumu un salīdzināja sevi ar citiem mācekļiem. Viņš teica: „Kungs, kas būs ar šo [vīru]?” Jēzus atbildēja: „Ja Es gribu, lai šis paliek, tiekāms Es nāku, kāda tev daļa?” (Jāņa 21:21-22). Mēs neesam aicināti salīdzināt, bet gan paklausīt.

3. Ļauj, lai Dievs nosaka tavu vērtību. Atceries, ka, pateicoties Jēzum, Viņš jau ir tevi pieņēmis.

4. Nevelti saviem trūkumiem tik daudz uzmanības. Ir labi zināt tās jomas, kurās tev jāmainās, bet pārliecinies, ka novērtē arī savu progresu.

5. Atklāj pārliecības patieso avotu. Ja tava pārliecība būs balstīta Dievā, par spīti visam tu iegūsi veselīgu attieksmi pret dzīvi. Dari labāko, ko vari, un pārējo atstāj Viņa ziņā.

Lūgšanas piemērs

“Dievs, paldies, ka Tu mani pieņem pat tad, ja man pašam ir grūti sevi pieņemt. Palīdzi man sevī atzīt Tevis dotās labās īpašības, un, atrodot savu pārliecību Tevī, fonā ieraudzīt arī to, kas jāuzlabo.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon