Svētā Gara dāvanas

Svētā Gara dāvanas

“Brāļi, es negribu, ka jūs esat neskaidrībā par garīgajām dāvanām.” (1. KORINTIEŠIEM 12:1)

Kristietības vēsturē ļoti daudz ir rakstīts par Gara dāvanām. Arī pati Bībele mums māca par Gara dāvanu nozīmīgumu, kā arī brīdina tās neignorēt un neatstāt novārtā. Un tomēr, neskatoties uz visu mūsdienās pieejamo informāciju par šo tēmu, daudzi joprojām neko nezina par šīm dāvanām. Arī es daudzus gadus apmeklēju draudzi un nedzirdēju nevienu svētrunu par Gara dāvanām. Es pat nezināju, kas tas vispār ir, nemaz nerunājot par to, ka tās būtu pieejamas arī man.

Pastāv daudz dažādu dāvanu jeb kā šis vārds tulkots kādā no angļu Bībeles tulkojumiem – “dāvinājumi”, “pārdabiskas spējas, kas piešķirtas konkrētiem kristiešiem” (1. Korintiešiem 12:4). Dāvanas ir dažādas, bet tās visas nāk no tā paša Svētā Gara. Kad ļaujam Dievam mums mācīt par šo dāvanu pielietojumu, mūsu dzīve iegūst jaunu, brīnišķīgu dimensiju. Pirmajā Korintiešiem 12:8-10 ir uzskaitītas šādas dāvanas: gudrības vārdi, atziņas vārdi, ticība, dziedināšanas dāvana, brīnumu darīšana, pravietošana, garu atpazīšana, dažādas mēles un mēļu tulkošana.

Tās visas ir pārdabiskas spējas, dāvanas un sasniegumi, kas ļauj ticīgajiem paveikt ko neticamu, neizskaidrojamu, un tās ir pieejamas visiem ticīgajiem. Mēs nespējam uzspiest nevienas gara dāvanas izpausmi. Mēs tiekam mudināti ilgoties pēc visām šīm dāvanām, un tikai Svētais Gars izvēlas kad un caur kuru no mums izpaust kādu no šīm dāvanām. Lūdz Dievu par Gara dāvanām un sagaidi, ka Viņš tev ļaus tajās darboties.


DIEVA VĀRDS ŠODIENAI: Tev nav jādzīvo vājumā, jo šodien un katru dienu tev ir pieejams Dieva spēks.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon