Iemācies pateikt – “Tā nav mana darīšana!”

Iemācies pateikt – “Tā nav mana darīšana!”

“Netiesājiet, lai jūs netopat tiesāti.” — Mateja 7:1

Tik daudz kas no tā, ar ko sastopamies savā ikdienā, nav ne labs, ne slikts, tās vienkārši ir personīgas izvēles – izvēles, ko katram cilvēkam ir tiesības izdarīt, neieklausoties pārējo ieteikumos un neprasot padomu citiem.

Velns ir ļoti aizņemts, izrīkojot dēmonus sēt cilvēku prātos tiesājošas, kritiskas domas. Atceros, ka bija laiks, kad viena no manām izklaidēm bija sēdēt parkā vai lielveikalā uz soliņa un vienkārši vērot garāmgājējus, prātā izveidojot savu viedokli par katru no viņiem – viņu apģērbu, frizūru, pavadoņiem, u.tml.

Tomēr Bībele saka, ka ir nepareizi šādā veidā citus tiesāt. Mēs ne vienmēr varam sevi pasargāt no tā, ka mums rastos kāds viedoklis par otru, un tajā nav nekā slikta, bet tajā brīdī, kad nodomājam, ka tam otram ir kāda problēma, jo viņš man nepiekrīt vai domā citādāk, tad jau esam iekrituši otra tiesāšanā. Šādās situācijās es pie sevis domāju – “Džoisa, tā nav tava darīšana.”

Neļauj, lai tevī veidotos kaitīgi spriedumi. Tā vietā, pieņem, ka Dievs katru ir radījis atšķirīgu, un ir normāli, ka cilvēki domā dažādi vai atšķirīgi no tevis. Un, kad tas ir vajadzīgs, savās domās sev saki – “Tā nav mana darīšana!”


Lūgšanas piemērs

“Dievs, es negribu tiesāt un kritizēt citus. Lūdzu palīdzi man ieraudzīt caur Tavām acīm visus, kuru viedokļi atšķiras no manējā, un atgādini man, ka mans viedoklis un manas izvēles nav svarīgākas vai pareizākas par citiem.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon