Taupība

Taupība

“Sapratīgu cilvēku daudzina kā zinīgu vīru [taupīgu, apdomīgu], un mīlīgas runas un vārdi ir visai pamācoši.” — Salamana pamācības 16:21

Vārds, ko mēs mūsdienās nedzirdam pārāk bieži ir taupība. Taupība nozīmē „uzmanīga pārvaldība; ekonomija”.

Bībelē taupība jeb taupīgums attiecināts uz „Dieva doto dāvanu labu pārvaldīšanu”. Pie šīm dāvanām pieskaitāms arī laiks, enerģija, spēks un veselība, pat materiālie īpašumi. Turpat ietilpst arī mūsu ķermenis, kā arī prāts un gars.

Pārāk bieži cilvēki noved sevi līdz izdegšanai, nepārtraukti lietojot savas dāvanas un spējas veidos, kādos Dievs to nekad nav paredzējis. Tā vietā, lai nemitīgi sevi pārslogotu un izpatiktu apkārtējiem vai censtos sasniegt savus personīgos mērķus, mums ir jāieklausās Dievā un jādara tas, ko Viņš ir atzinis par gudru.

Cenšanās atstāt iespaidu uz apkārtējiem un pielīdzināšanās viņu standartiem, nav taupība. Taupība nozīmē lūgt Dievam, kā Viņš vēlētos lietot tavas dāvanas, un tad arī paklausīt. Apgūsti šodien Dieva taupības principus un liec tos lietā, lai tu vari izbaudīt dzīvi tā, kā Viņš to ir paredzējis.

Lūgšanas piemērs

“Dievs, es ilgojos būt labs pārvaldnieks visam tam, ko Tu man esi devis. Es pieņemu lēmumu turpmāk lietot savas dāvanas un talantus vienīgi Tavam godam. Parādi, kā tos lietot ar Tavu gudrību un taupību.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon