Uzņemies atbildību

Uzņemies atbildību

“Svētīgs (laimīgs, priecīgs, apskaužams] tas cilvēks, ko Tu, Kungs, audzini un ar Savu bauslību pamāci, lai viņš paciešas ļaunajās dienās, kamēr bezdievim [neizbēgami] bedri izraks.” — Psalms 94:12-13

Kad mūs pieviļ dzīve vai cilvēki, mums ir dota atbildība palikt līdzsvarotiem un turpināt īstenot Dieva doto mērķi savai dzīvei.

Pārlasi vārdus no 94. psalma 12. un 13. panta. Ievēro, tur nav teikts, ka Dievs mūs padara mierīgus. Tur teikts, ka Viņš dod spēku mums pašiem paciesties. Mēs esam Dieva līdzstrādnieki. Viņa uzdevums ir dot mums spējas, savukārt, mūsu uzdevums – ir būt atbildīgiem un šīs spējas pielietot.

Atbildība nozīmē “atsaukties mums dotajām spējām”. Bezatbildīgs cilvēks vēlas, lai Dievs pats visu izdara, kamēr viņš var neko nedarīt, vienīgi sekot savām sajūtām. Tomēr neļauj savām emocijām valdīt pār tevi. Pasludini balsī jau tagad – “Esmu aizslēdzis durvis uz sevis žēlošanu”. Es varu tev apsolīt, ka, galu galā, tu jutīsies daudz apmierinātāks ar sevi, ja būsi uzņēmies atbildību, nevis no tās bēdzis.

Tu Dievam esi svarīgs, bet Viņš nerīkosies tavā vietā. Viņš dod tev spējas to izdarīt, bet es teikšu vēlreiz – Viņš to nedarīs tavā vietā! Es izaicinu tevi nostāties stabili uz savām kājām, uzņemties atbildību un sākt sadarboties ar Dievu, lai spētu piedzīvot to svētīto dzīvi, kādu Viņš tev ir ieplānojis.


Lūgšanas piemērs

“Dievs, Tavs Vārds saka, ka Tu man esi devis spēju saglabāt mieru. Es to šodien pieņemu. Es negribu ļaut emocijām valdīt pār mani, un es gribu būt atbildīgs reaģēt tā, kā Tu vēlies.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon