Atšķirība starp veselīgu un neveselīgu kaunu

Atšķirība starp veselīgu un neveselīgu kaunu

“Pasargi manu dvēseli un izglāb mani, nepamet mani kaunā, jo uz Tevi es paļaujos!” — Psalms 25:20

Katru dienu mums nākas sastapties ar divu veidu kaunu, un ir ārkārtīgi svarīgi, ka izprotam atšķirību starp tiem abiem.

Ir tāds kauns, kas ir normāls un pat veselīgs. Piemēram, ja es pazaudēju vai salaužu kaut ko, kas pieder kādam citam, es esmu dusmīga uz sevi par šo kļūmi. Tādā mirklī es vēlos kaut nebūtu bijusi tik neuzmanīga. Man ir žēl, bet es varu palūgt piedošanu, to saņemt un turpināt dzīvot.

Veselīgs kauns mums atgādina, ka esam nepilnīgi cilvēki ar savām vājībām un ierobežojumiem. Tas atgādina, ka mums nepieciešams Dievs.

Diemžēl, ja veselīgais kauns ar to nebeidzas, tas kļūst neveselīgs un pat indīgs. Ja cilvēks nelūdz vai nepieņem piedošanu, viņš var sākt sevi sodīt un pat ienīst.

Nepavadi savu dzīvi šādā stāvoklī! Atceries savu tiesisko stāvokli, kas tev pienākas kā Dieva bērnam (sk. Romiešiem 8:17). Neveselīgais kauns liek tev aizmirst, kas tu esi Kristū, savukārt, veselīgs kauns atgādina, ka bez Viņa tu neesi nekas. Lūdz šodien, lai Dievs palīdz tev abus atšķirt.


Lūgšanas piemērs

“Kungs, es negribu dzīvot zem neveselīga kauna smaguma. Palīdzi man atcerēties, cik ļoti Tu mani mīli. Man nevajag sevi sodīt, jo Tu man esi piedevis.”

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon