Rozvíjaj zvyk modliť sa uprostred obáv

Rozvíjaj zvyk modliť sa uprostred obáv

O nič sa nestarajte, ale vo všetkom modlitbou a prosbou (presnou žiadosťou) s ďakovaním nech sa oznamujú vaše žiadosti Bohu. – FILIPANOM 4:6

Keď si pod tlakom, je lepšie modliť sa, ako o tom len rozprávať. Modlitba je základom úspešného života. Ježiš sa modlil počas Svojho pôsobenia na Zemi. Všetko zveroval Bohu modlitbou – aj Svoju povesť a život. Aj my môžeme robiť to isté. Nemusíme Mu vysvetľovať všetky svoje problémy, môžeme Mu ich iba odovzdať a požiadať Ho, aby sa o všetko postaral.

Buď opatrný a zbytočne si modlitbu nekomplikuj. Myslím si, že mnohokrát ľudia čakajú s modlitbami, kým nebudú mať čas osamote s Bohom alebo kým nepôjdu do cirkvi a pritom si neuvedomujú, že sa môžu modliť kedykoľvek. Pamätaj na Pavlove pokyny vo Filipanom 4:6 a dôveruj jednoduchej modlitbe viery. Ak sa ocitneš v ťažkej situácii, namiesto znepokojovania sa, modli sa jednoduchú modlitbu a popros Boha o pomoc.

Biblia nám hovorí, že Boh je verný – je to jedna z Jeho čŕt. Môžeme sa na Neho spoľahnúť, že sa postaví za nás, aby nám pomohol, keď sa modlíme a preto by sme Mu mali plne dôverovať. Ak to urobíme, budeme pripravení na všetko, čo nám môže prísť do cesty.


Modlitba

Bože, nechcem žiť svoj život v znepokojovaní sa. Namiesto toho sa dnes rozhodujem, že mojím zvykom bude vždy sa modliť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon