Všetci bojujeme dobrý boj viery

Všetci bojujeme dobrý boj viery

Keď pôjdeš cez vodu, budem s tebou, a keď cez rieky, nezatopia ťa; keď pôjdeš cez oheň nepopáliš sa, a plameň sa ťa nechytí. – IZAIÁŠ 43:2

Verím, že jednou zo lží, ktorej často čelíme je, že bojujeme proti diablovi sami. Diabol nás rád izoluje a vnucuje nám myšlienky, že nikto iný neprechádza tým, čím prechádzame my.

Pravdou je, že všetci bojujeme. Nie si jediný, kto sa unaví. Nie si jediný, kto je unavený z odolávania satanovým klamstvám a dokonca aj z odolávania vlastným pocitom.

Aj ja musím bojovať dobrý boj viery, rovnako ako aj ty. Existuje nespočetné množstvo ďalších kresťanov, ktorí spolu s tebou čelia nepriateľovi.

Najlepšie na tom všetkom je, že Boh je s tebou na každom kroku. Izaiáš 43:2 zasľubuje, že všetci prejdeme skúškami, lebo Boh ide s nami. Keď prechádzame vodami, neutopíme sa a keď ideme cez oheň, nepopálime sa, pretože On je s nami.

Tak buď povzbudený. Pokračuj. Boh ti dá silu a múdrosť do každej bitky, ktorej čelíš.


Modlitba

Bože, ďakujem Ti, že si so mnou. Ďakujem Ti za všetkých Tvojich nasledovníkov, ktorí tiež bojujú s nepriateľom. Nechcem veriť lži, ktorá mi hovorí, že som sám. Ty si verný, vždy si s nami a pomôžeš nám, keď Ťa potrebujeme.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon