Sebadôvera skrze Krista

Sebadôvera skrze Krista

Lebo my sme obriezkou, ktorí Duchom Božím slúžime Bohu a chválime sa v Kristu Ježišovi a nedúfame v tele. – FILIPANOM 3:3

Skutočná sebadôvera nikdy nepochádza z toho, ako sa cítime alebo čo môžeme alebo nemôžeme robiť – pochádza zo zjavenia toho, kým sme v Kristovi. Pokiaľ naozaj vieme, ako veľmi nás Boh miluje a prijmeme Jeho uzdravenie zo zranení z minulosti, potom už viac nepociťujeme potrebu zakladať svoju sebadôveru na telesných veciach.

Spomínam si na obdobie pred rokmi, keď som bojovala s nízkou sebadôverou, pretože som nemala vysokoškolský titul, zatiaľ čo mnoho ďalších kazateľov, ktorých som poznala, mali. Vďaka Bohu, keď som sa začala zameriavať na Božiu bezpodmienečnú lásku, naučila som sa založiť svoju sebadôveru na Jeho Slove, ktoré hovorí o tom, kým som – Božou spravodlivosťou v Kristovi Ježišovi (pozri 2. Korinťanom 5:21).

Ježiš chce obnoviť v tvojom živote pravú sebadôveru skrze tvoje uzdravenie z vecí z minulosti, ktoré zdeformovali spôsob, akým si vnímal sám seba. Ak hľadíš s Bohom na to, čo je na tebe dobré, namiesto na to, čo je s tebou zlé, potom začneš chodiť v sebadôvere, ktorá pochádza z toho, že si v Ňom.


Modlitba

Bože, pomôž mi porozumieť, kým som v Kristovi a prijať uzdravenie svojej mysle a svojich emócií. Rozhodujem sa Ti dôverovať!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon