Spracovanie hnevu

Spracovanie hnevu

Nenáhli vo svojom duchu do hnevu, lebo hnev odpočíva v lone bláznov. – KAZATEĽ 7:9

Každý hnev, bez ohľadu na jeho príčinu, vplýva rovnako na naše životy. Rozčuľuje nás to a dáva nám pocit tlaku. Zadržiavanie hnevu a predstieranie, že neexistuje, môže byť dokonca nebezpečné aj pre naše zdravie. Väčšinou si len ubližujeme a osoba, ktorá nás nahnevala, o tom ani nevie.

Bojovala som s hrozným hnevom, až kým mi Boh neukázal, ako s tým mám jednať a ako to prekonať. Nakoniec som sa naučila, ako spracovať hnev pozitívnym spôsobom. Toto bolo pre mňa miesto nových začiatkov.

Keď čelíš svojmu hnevu a rozhodneš sa s ním jednať Božím spôsobom, môžeš ho prekonať. Duch Svätý nám dáva moc byť stabilní a kráčať v ovocí Ducha. Máme moc odpustiť tým, ktorí sú k nám nespravodliví a milovať tých, ktorí sú nám nesympatickí.
Preto musíme prevziať zodpovednosť za svoj hnev a naučiť sa s ním jednať. Namiesto toho, aby si zadržiaval hnev vo svojom vnútri, hľadaj Pána a požiadaj Ho, aby ti pomohol hnev uvoľniť. Spracuj ho a vyrieš, a tak sa tlak zmierni.


Modlitba

Pane, nechcem si zadržiavať žiadny hnev vo svojom vnútri, pretože je to hlúpe a Teba to neteší. Prosím Ťa o pomoc pri prekonávaní hnevu v mojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon