Ježiš prišiel, aby nás priviedol na cestu pokoja

Ježiš prišiel, aby nás priviedol na cestu pokoja

Aby sa ukázal tým, ktorí sedia vo tme a v tôni smrti, aby upravil naše nohy na cestu pokoja. – LUKÁŠ 1:79

Som presvedčená, že pokoj je jedným z najdôležitejších výhod a najväčších požehnaní, ktoré nám Boh dal. Žiaľ, kvôli zaneprázdnenosti a tlaku v každodennom živote sa často cítime inak, len nie pokojní. Nemusí to však takto byť.

Lukáš 1:79 hovorí, že jednou z vecí, kvôli ktorej Boh poslal Ježiša je, aby nás priviedol na cestu pokoja. Ako veriaci máme úžasné privilégium kráčať v Božom nadprirodzenom pokoji bez ohľadu na to, akí sme zaneprázdnení alebo čo sa okolo nás odohráva.

Prvých štyridsať rokov svojho života som žila bez pokoja – a bolo mi mizerne. Nakoniec som prišla do bodu takého hladu po pokoji, že som bola ochotná spolupracovať s Bohom a urobiť akékoľvek zmeny, len aby som pokoj dosiahla. Chvála Bohu, teraz si užívam život pokoja, ktorý prevyšuje každý rozum. Som schopná kráčať po ceste pokoja nielen vtedy, keď búrky nie sú, ale aj počas životných búrok.

Usiluješ sa, aby bol pokoj tvojou prioritou? Boh chce, aby si to urobil. Nasleduj vedenie Ducha Svätého do pokoja, ktorý ti právom patrí v Kristovi.


Modlitba

Bože, ďakujem Ti, že si poslal Ježiša, aby „smeroval a viedol“ moje nohy do Tvojho pokoja. Prijímam do svojho života pokoj, ktorý je Tvojim veľkým požehnaním pre môj život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon