Ako odpustenie a trpezlivosť môžu pomôcť tvojmu manželstvu

Ako odpustenie a trpezlivosť môžu pomôcť tvojmu manželstvu

Ale preto som dostal milosrdenstvo, aby na mne prvom [z hriešnikov] dokázal Ježiš Kristus celú zhovievavosť [trpezlivosť]… – 1.TIMOTEOVI 1:16

Manželstvá nie sú až také dobré, aké by mohli byť, kvôli zadržovaniu urážok a zranení od partnera. Viem, že je ťažké úplne sa otvoriť, keď si bol zranený, ale nikto ti nemôže sľúbiť, že milovať niekoho nebude bolieť. V skutočnosti naozaj nemiluješ, keď nie si ochotný byť zraniteľným. Nie je to možné.

Skutočná láska je milosrdná a odpúšťajúca. Láska neustále dáva druhému ďalšiu šancu. Láska je ochotná ľuďom znovu dôverovať a očakávať, že nabudúce to urobia správne a zmýšľať o nich v tom najlepšom.

Uvedomujem si, že možno máš vo svojom manželstve väčšie aj menšie zranenia, s ktorými sa denne stretávaš. Napriek tomu sa vždy potrebuješ rozhodnúť pustiť to podráždenie. Potom sa modli a spoľahni sa na Božiu milosť a silu na skutočné odpustenie.

Ak vo svojom manželstve zápasíš s neodpustením, popros Pána, aby odhalil príčinu tvojej zahorknutosti a zášte. Možno budeš prekvapený Jeho zjavením, ale ak uvidíš pravdu, rozhodni sa pustiť urážku. Rozhodni sa odpustiť svojmu partnerovi a zaobchádzaj s ním/ňou trpezlivo s Božou úžasnou, bezpodmienečnou láskou.


Modlitba

Bože, chcem, aby moje manželstvo bolo čo najlepšie. Pomôž mi zanechať akékoľvek neodpustenie a trpezlivo milovať svojho partnera spôsobom, akým Ty chceš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon