„Áno“ aj „nie“

„Áno“ aj „nie“

„Alebo kto je z vás človek, ktorý, keby ho jeho syn prosil o chlieb, by mu dal kameň? Alebo aj keby ho prosil o rybu, či mu azda podá hada?!“ (MATÚŠ 7:9-10)

Nie sme vždy dostatočne múdri, aby sme vedeli prosiť za tie správne veci, ale dnešný verš zasľubuje, že ak budeme prosiť o chlieb, Boh nám nedá kameň, a ak budeme prosiť o rybu, nedá nám hada. Sú chvíle, keď si myslíme, že prosíme o chlieb, ale v skutočnosti prosíme o kameň. Inými slovami, možno prosíme o niečo, o čom naozaj veríme, že je správne, ale Boh vie, že ak by vyhovel našej prosbe, tak by to bolo to najhoršie, čo by nám kedy mohol dať.

Máme schopnosť požiadať o niečo, čo je pre nás potenciálne nebezpečné alebo zlé bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali. Vtedy by sme mali byť radi, že nám to Boh nedá! V takýchto prípadoch si mnohokrát ani neuvedomujeme, že ak by Boh vyhovel našej prosbe, bolo by to ako pustiť hada do domu. Musíme Mu dôverovať dostatočne na to, aby sme povedali: „Bože, mám dôveru požiadať Ťa o čokoľvek. Nechcem nič, čo nie je Tvojou vôľou pre mňa. Dôverujem Ti, Bože. Ak to nedostanem, budem vedieť, že pre to nie je správne načasovanie alebo máš pre mňa niečo lepšie. Niečo, o čo mi ani nenapadlo žiadať.“ Nikdy nedovoľ, aby si mal zlý postoj len preto, že Boh ti nedáva všetko, čo chceš.

Boh chce, aby sme boli požehnaní. Chce, aby sme mali nielen to, čo my chceme, ale aj to, čo je pre nás najlepšie. Ak naozaj dôverujeme Bohu, musíme Mu dôverovať vtedy, keď hovorí „nie“ našim prosbám, a aj vtedy, keď im hovorí „áno“.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dôveruj Bohu keď hovorí „nie“ a aj keď hovorí „áno“.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon