Bez múrov, ktoré rozdeľujú

Bez múrov, ktoré rozdeľujú

„… všetko a vo všetkom [všetko a všade, všetkým ľuďom bez rozdielu osôb] Kristus.“ (KOLOŠANOM 3:11)

V Kristovi Boh stvoril jedno nové stvorenie, kde všetky rozdiely miznú a všetci sa stávajú jedno v Ňom. Z praktického hľadiska to znamená, že musíme dôverovať Bohu, že sa postará o všetko, čo my nedokážeme. Čokoľvek, čo je v nás dobré alebo všetko, čo dokážeme urobiť, potrebujeme od Neho prijať ako dar. Všetko je v Ňom! Sme stvorení Bohom, náš život je v Ňom, naša radosť a pokoj sú v Ňom. Všetky veci sú z Neho, pre Neho a skrze Neho (pozri Rimanom 11:36).

Už sa viac nepotrebujeme porovnávať s inými ľuďmi. Nezáleží na tom, že môžu robiť niečo, čo my nemôžeme, pretože naša hodnota a cena je v Ňom. Sme slobodní od porovnávania sa a súťaženia, a to nám umožňuje byť sami sebou. Buďte najlepší ako len môžete byť. Keď ste schopí urobiť niečo dobre, potom ďakujte Bohu. Ak nie ste schopní, potom Mu ďakujte, že vás aj tak miluje a postará sa o to, čo je potrebné urobiť.

Táto pravda nám umožní vstúpiť do Božieho odpočinku a vyhnúť sa sebaodmietnutiu alebo prežitiu života snažením sa byť niekým, kým nikdy nebudete. Ak počúvate Boží hlas, potom vám práve teraz hovorí, že ste výnimoční a nemusíte sa s nikým porovnávať. Všetky mury, ktoré rozdeľujú sú teraz zbúrané v Kristovi a my všetci sme jedno v Ňom.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Boh ti nikdy nepomôže, aby si bol niekým iným, ale pomôže ti byť tým, kým môžeš byť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon