Obleč si novú prirodzenosť

Obleč si novú prirodzenosť

A obliekli si nového človeka (zregenerovaného), stvoreného podľa Boha [Božieho] v spravodlivosti a svätosti pravdy. – EFEŽANOM 4:21

Po všetkých tých bolestivých veciach zažitých v minulosti (ako prišli, tak aj odišli), Boh stále chce, aby si si užíval každý deň svojho života. Nestane sa to však dovtedy, kým sa svojou mysľou nerozhodneš uchopiť ten hojný život, ktorý ti vykúpila Ježišova smrť a Jeho zmŕtvychvstanie. Dovtedy sa bude diabol neustále snažiť ti ho vziať.

Ježiš povedal: „Zlodej nejde na iné, iba nato, aby ukradol, zabil a zahubil. Ja som prišiel nato, aby mali život a aby mali hojnosť (plnosť, až preteká).“ (Ján 10:10). Ježiš prišiel na túto zem a zomrel za nás, aby sme my mali hojný život!

Si novým stvorením vďaka životu, ktorý ti Boh dáva. Nemusíš dovoliť starým veciam, ktoré sa ti stali, aby neustále ovplyvňovali tvoj nový život v Kristovi. Ako nové stvorenie v Ježišovi Kristovi, môžeš mať svoju myseľ obnovenú v súlade s Božím Slovom a tvoje emócie môžu byť uzdravené a obnovené. Božie dobré plány sa ti odkryjú, keď budeš žiť v novej prirodzenosti, ktorú pre teba Ježiš vykúpil.


Modlitba

Bože, rozhodujem sa denne si aktívne obliekať novú prirodzenosť, ktorú pre mňa Ježiš vykúpil. Som obnovený v Kristovi – som radostné, pokojné a celistvé stvorenie!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon