Boh hovorí: „Môžeš mi dôverovať“

Boh hovorí: „Môžeš mi dôverovať“

„… Blahoslavený človek, ktorý sa bojí (ctí a uctieva) Hospodina… Nebojí sa zlej zvesti; jeho srdce stojí pevne; dôveruje (opiera sa a je sebavedomý v) Hospodinovi.“ (ŽALM 112:1, 7)

Boh k nám niekedy rozpráva takým spôsobom, že nám dáva pokoj hlboko do našich sŕdc. Možno čelíte situácii, kedy vám všetci okolo hovoria, že máte dôverovať Bohu a byť v pokoji, ale „akosi“ vás to míňa. Obavy na vás kričia, znervózňujú vás a vyhrážajú sa vám. Priatelia vám hovoria: „Všetko bude v poriadku“, ale pre vás je ťažké tomu uveriť dovtedy, kým sám Boh neprehovorí hlboko do vášho srdca a nepovie: „Môžete mi dôverovať, ja sa o to postarám. Naozaj bude všetko v poriadku.“

V roku 1989 som šla na pravidelnú prehliadku k lekárovi. Objavil rýchlo rastúci druh rakoviny a okamžite mi odporučil operáciu.

Dôsledkom tejto správy bolo, že som bojovala s obrovským strachom. Mala som problémy so spánkom a mala som chvíle, kedy bol strach taký silný, až som cítila, že každú chvíľu odpadnem. Bez ohľadu na to, koľko členov mojej rodiny alebo priateľov ma upokojovalo, stále som bojovala s veľkým strachom celú noc až dovtedy, kým asi okolo tretej hodiny ráno Boh neprehovoril do môjho srdca a nepovedal: „Joyce, môžeš mi dôverovať.“

Po tomto som už žiadny chorobný strach nezažívala. Keď som čakala na výsledky testov, stále som sa obávala, ale už som nebola vystrašená. Vedela som, že som v Božích rukách a nech by sa stalo čokoľvek, On sa o mňa postará.

Ako sa ukázalo neskôr, nepotrebovala som žiadne ďalšie vyšetrenia. Namiesto toho, aby som zotrvávala v strachu, som bola vďačná – a to sa môže stať v každej situácii, keď sa naučíme počuť Boží hlas.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Dôveruj Bohu. On ťa nesklame.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon