Boh hovorí v múdrosti

Boh hovorí v múdrosti

„A jestli sa niekomu z vás nedostáva múdrosti, nech prosí od Boha, ktorý dáva proste všetkým a nevyčituje, a bude mu daná.“ (JAKUB 1:5)

Jedným z dôvodov, prečo je Boží hlas tak silný, je to, že uvoľňuje Božiu múdrosť do situácie – a Božia múdrosť môže veci úplne zmeniť. Keď Jeho múdrosť príde do akejkoľvek situácie – či už sa jedná o rozhodnutie, vzťah, otázku financií, zdravotné problémy, pracovné problémy, osobné problémy alebo rozhodnutie, komu dovolíte mať vplyv na váš život – dá vám to prehľad a nasmerovanie, na ktoré by ste pravdepodobne sami nikdy ani nepomysleli. Múdrosť vám môže ušetriť čas, peniaze, energiu, dokonca vám to môže zachrániť život. Výsledkom môže byť požehnanie, ktoré ste si nikdy predtým ani nepredstavovali. Môže vám poskytnúť priazeň tam, kde vami kedysi pohŕdali. Môže uzdraviť rozdelenie medzi ľuďmi a môže priniesť úplné obnovenie. Vďaka Božej múdrosti môžete byť oveľa inteligentnejší než v skutočnosti ste a môžete kráčať k úžasným veciam!

Verš pre dnešok hovorí, že Boh nám dáva múdrosť. Ale čo to znamená byť múdry? Jednoducho, múdri ľudia robia teraz rozhodnutia, s ktorými budú spokojní aj neskôr. Nerozumní ľudia robia to, z čoho majú v tom momente dobrý pocit, ale takmer vždy skončia nešťastní zo svojich rozhodnutí. Nerozumní ľudia jednajú zo svojich emócií namiesto toho, aby prosili Boha o Jeho múdrosť a zvyčajne potom ľutujú svoje impulzívne, emocionálne rozhodnutia, ktoré urobia. Múdri ľudia sa naopak, pozrú späť na situáciu a žasnú nad Božou milosťou a vedením, ktoré im Boh dal, keď Ho hľadali. Uvedomujú si, že Boh ich neskutočne požehnal, keď zažívajú druh plodnosti, ktorý vyplýva z múdrych rozhodnutí. Ak dnes hľadáte Boha, proste Ho o Jeho múdrosť.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Rob dnes také rozhodnutia, z ktorých budeš šťastný aj neskôr.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon