Boh je jediným trvalým zdrojom

Kochaj sa v Hospodinovi, a dá ti žiadosti tvojho srdca. – ŽALM 37:4

Ako ľudské bytosti sme boli stvorení Bohom, aby sme boli šťastní a cítili sa dobre. V skutočnosti musíme byť spokojní sami so sebou, inak si rozvinieme isté nezdravé, nekontrolované správanie, aby sme získali tie dobré pocity, po ktorých tak túžime.

Premýšľaj. Človek závislý na drogách, ich začal pravdepodobne užívať kvôli bolesti, ktorá bola taká intenzívna, že bol nútený sa jej hoci len nakrátko zbaviť. To isté platí aj o pití či prejedaní sa. Ak nezískame dobré pocity zvnútra, potom sa ich snažíme vytvoriť zvonku.

Boh nás tak stvoril a On je Jediný, ktorý nás môže uspokojiť. Keď ideme za niečím iným ako za Bohom, aby sme sa cítili spokojní sami so sebou, tak v skutočnosti niečo reálne nahrádzame lacnou náhradou.

Nech už máš dnes akékoľvek emocionálne potreby, vedz, že iba Boh ich môže naplniť. On je jediným trvalým zdrojom nášho života. Choď za Ním dnes – On je Jediný, kto ťa môže uspokojiť.

Modlitba

Bože, nechcem strácať čas hľadaním lacných náhrad. Ty si Jediný, kto ma môže uspokojiť. Ukáž mi, ako môžem každý deň nájsť skutočné potešenie a uspokojenie v Tebe a len skrze Teba.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon