Boh môže vzkriesiť Lazara v tvojom živote

Na to jej riekol Ježiš: Či som ti nepovedal, že ak budeš veriť, uvidíš slávu Božiu? – JÁN 11:40

Pamätáš, keď Ježiš navštívil Máriu a Martu po tom, čo ich brat Lazar bol už štyri dni mŕtvy? Keď konečne prišiel, Marta povedala: „… Pane, keby si tu bol býval, môj brat by nebol zomrel“ (Ján 11:21).

Marta bola v stave beznádeje. Ježiš jej povedal: Tvoj brat vstane. A Marta mu povedala: Viem, že vstane pri vzkriesení, v posledný deň (v. 23-24). Nemyslím si, že naozaj rozumela, čo Ježiš povedal. Hľadela na budúcu možnosť a nie na súčasnú realitu. V skutočnosti neočakávala, že sa veci zmenia.

Mnohí z nás sme ako Marta uviaznutí v svojich problémoch a neuvedomujeme si, že Boh môže veci otočiť. Ježiš však vzkriesil Lazara z mŕtvych a môže vzkriesiť tých „Lazarov“ aj v tvojom živote – či už potrebuješ, aby obnovil nejaký vzťah, dal ti prielom v uzdravení alebo financiách, či odstránil prekážku, ktorá ti bráni v nasledovaní Jeho vôle v živote. Nech je tvoja potreba akákoľvek, všetko je možné s Bohom! (pozri Marek 10:27).

Nestrácaj nádej. Možno si teraz zranený, no Boh dokáže z každej pohromy urobiť nový začiatok. Ver Bohu a pozeraj sa, ako zjaví svoju slávu v tvojom živote.

Modlitba

Pane, viem, že dokážeš použiť každú situáciu v mojom živote na svoju slávu. Namiesto toho, aby som ostával vo svojich problémoch, radšej Ti budem dôverovať, že vzkriesiš tých „Lazarov“ aj v mojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon