Boh otvára a zatvára dvere

A anjelovi zboru vo Filadelfii napíš: Toto hovorí svätý, ten pravdivý, ktorý má kľúč Dávidov: ktorý otvára, a nikto nezaviera, a zaviera, a nikto neotvára.- ZJAVENIE JÁNA 3:7

V našich životoch sú kritické obdobia, keď obzvlášť potrebujeme vedieť, že jasne počujeme od Boha. Nie je vždy ľahké rozpoznať Jeho hlas od našich vlastných emocionálnych úvah. Z vlastnej skúseností však viem, že Boh môže otvoriť dvere pre príležitosti, ktoré nikto nemôže zatvoriť. On tiež môže zatvoriť dvere, ktoré my nemôžeme otvoriť.
Strávila som veľa rokov snahou hýbať v živote vecami tak, ako som chcela ja. Výsledkom bola frustrácia a sklamanie.

Zistila som však, že ak sme závislí na Bohu, hľadáme Ho a Jeho správne načasovanie, tak nám dá priazeň a uľahčí nám veci. On nás vedie krok za krokom. Ak urobíš krok vpred zlým smerom, povie Ti to skôr, než zájdeš príliš ďaleko.

Uvedom si, že Jeho myšlienky sú nad tvojimi myšlienkami. On vidí koniec už od začiatku. Všetky Jeho cesty sú správne a isté. Vie, čo dáva zmysel tvojmu životu a aj to zrealizuje. Počúvaj Jeho hlas a nebudeš oklamaný.

Modlitba

Bože, dôverujem Ti, že v mojom živote otvoríš tie správne dvere a zatvoríš tie nesprávne. Aj keď neviem, čo mám robiť, verím, že Ťa môžem počuť a nasledovať Tvoju vôľu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon