Boh počuje a odpovedá

Boh počuje a odpovedá

„… Iste sa nad tebou zľutuje, keď budeš k nemu volať, keď bude počuť, odpovie ti.“ (IZAIÁŠ 30:19 EKU)

Naše priateľstvo prospieva nielen nám, ale prospieva aj tým, ktorí sú okolo nás. Keď k nám ľudia prídu so svojimi potrebami alebo obavami, možno im budeme vedieť pomôcť, alebo možno nebudeme vedieť naplniť žiadnu z ich potrieb. Aj keď my nemáme to, čo ľudia naozaj potrebujú, Boh má. Ak sme priatelia s Bohom, môžeme ľuďom povedať: „Ja nemám to, čo potrebuješ, ale poznám niekoho, kto to má. Opýtam sa môjho priateľa! Prihovorím sa za teba pred Bohom.“

Vieme, že Boh má moc zasiahnuť do okolností ľudí, pomôcť ich deťom prestať s drogami, priniesť finančný prielom, zázračne uzdravovať alebo obnovovať manželstvá. Čím dôvernejšie poznáme Boha, tým viac veríme v Jeho ochotu a schopnosť pomáhať ľuďom. Keď ľudia prídu za nami, môžeme ísť za Ním s vedomím, že On zasiahne. Môžeme Boha požiadať, by nám urobil láskavosť a pomohol niekomu, koho milujeme, aj keď vieme, že si to nezaslúži. Môžeme sa modliť so súcitom a s láskou – a Boh počuje a odpovedá.

Boh vás miluje a miluje zvuk vášho hlasu, ktorý prichádza k Nemu v modlitbe a spoločenstve. Choďte za Ním nielen kvôli svojim potrebám, ale tiež aj kvôli potrebám iných ľudí.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nezabudni, že Boh miluje zvuk tvojho hlasu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon