Boh rozmotáva tvoje uzlíky jeden za druhým

Boh rozmotáva tvoje uzlíky jeden za druhým

A Pán nech ráči upraviť vaše srdcia k [čineniu a prejaveniu] láske Božej a k trpezlivosti Kristovej. – 2.TESALONIČANOM 3:5

Predstav si svoj život ako hromadu farebných šnúrok do topánok, poviazaných do uzlíkov, pričom každá šnúrka má inú farbu. Každý uzlík predstavuje problém a proces rozmotávania týchto uzlíkov a vyriešenia týchto problémov si vyžaduje čas a úsilie. Zaviazanie týchto uzlíkov trvalo dlho a aj rozmotanie zaberie nejaký ten čas.

V našej modernej, instantnej spoločnosti máme tendenciu skákať z jednej veci na druhú, ale Boh nikdy nie je uponáhľaný. On nikdy nestráca trpezlivosť a Jeho trpezlivosť ani nikdy neskončí. On jedná s nami v jednej konkrétnej veci, potom nás nechá chvíľu odpočinúť si – no nie príliš dlho. O chvíľu sa vráti a začne pracovať na niečom inom. Postupne pokračuje dovtedy, až kým všetky naše uzlíky nerozmotá.

Ak sa ti niekedy zdá, že nenapreduješ, tak je to len preto, lebo Pán rozmotáva tvoje uzlíky jeden za druhým. Nechaj, nech sa v tebe rozvíja Jeho trpezlivosť a skôr či neskôr uvidíš víťazstvo vo svojom živote a zažiješ slobodu, po ktorej si tak dlho túžil.


Modlitba

Bože, som taký rád, že môžeš rozmotať všetky moje uzlíky a dať môj život do poriadku. Pomôž mi postupne rozvíjať vytrvalosť a trpezlivosť, zatiaľ čo Ty nepretržite pracuješ na mojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon