Vytrvalosť sa vypláca

Vytrvalosť sa vypláca

A každý, kto opustil domy alebo bratov alebo sestry alebo otca alebo matku alebo manželku alebo deti alebo polia pre moje meno, dostane mnohonásobne [dokonca stonásobne] viac a večný život obdrží dedične. – MATÚŠ 19:29

V počiatkoch budovania našej služby sme s Davom prechádzali mnohými ťažkými skúškami. Potrebovala som popracovať na svojom postoji. Potrebovali sme pracovať na našom manželstve a naučiť sa, ako narábať s peniazmi.

Šesť rokov som si kupovala svoje ponožky a spodnú bielizeň v second hande. Boli sme úplne na mizine – a ja som pritom učila o hojnom Božom zaopatrení v našich životoch!

Nielen to, v tom čase nebolo populárnym, aby ženy kázali. Stratili sme priateľov a mali sme členov rodiny, ktorí nechceli mať s nami nič spoločné.

Bolo to ťažké a niekedy som chcela s tým prestať. Dnes som však šťastná, že som ostala s Bohom, pretože mnohým ľuďom z celého sveta sme mohli pomôcť kvôli tomu, čo Boh robil skrze našu službu.

Písmo nám v Matúšovi 19 hovorí, že budeme musieť zanechať „dôležité“ veci na úkor nasledovania Boha. Nemali sme vtedy z nášho pohľadu všetko potrebné, ale ten kompromis, ktorý sme vtedy spravili, stál za to.

Vytrvaj vo svojom chodení s Bohom, hoci je to ťažké. Zameraj sa na Neho a vyplatí sa všetko podstúpiť, lebo zažiješ víťazstvo, ktoré On má pre teba.


Modlitba

Bože, niekedy je ťažké vytrvať v kresťanskom živote, ale viem, že vytrvalosť sa vyplatí. Ďakujem Ti, že mi dávaš silu, ktorú potrebujem, aby som pokračoval. Budem nasledovať jedine Teba, pretože len na Tebe záleží.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon