Boh rozpráva, aby nás napravil

Boh rozpráva, aby nás napravil

„Lebo koho Pán miluje, toho kázni, a švihá každého, koho prijíma za syna.“ (ŽIDOM 12:6 SEP)

Každý z nás musí byť občas napravený a verím, že Božou túžbou je s nami rozprávať a napraviť nás osobne predtým, než na to použije iných ľudí alebo situácie. Náprava je jednou z najťažších vecí na prijatie, najmä ak prichádza skrze iných ľudí, takže Boh preferuje najprv pomôcť nám tak, že bude s nami jednať osobne. Ak však nedovolíme, aby nás napravil osobne alebo to nevieme prijať, potom nás môže napraviť verejne.

Raz sme slúžili v zahraničí. Bola som v reštaurácii a snažila som sa čašníkovi povedať, čo chcem jesť, ale on nerozprával veľmi po anglicky a ani ja som nerozprávala jeho jazykom. Na mojom postoji a v tóne môjho hlasu sa čoskoro prejavila frustrácia. Moje správanie pred ľuďmi, ktorí vedeli, že v tej krajine slúžim, bolo zlé a samozrejme, môj príklad bol pre nich dôležitý.

Vedela som, že som sa zle chovala, ale Boh chcel, aby som si to naozaj uvedomila, takže, keď sme sa s Daveom vrátili do našej hotelovej izby, Dave to spomenul a povedal, že som nebola pre ostatých dobrým príkladom.

Aj keď som vedela, že má pravdu a tiež som vedela, že si ho používa Boh, aby som si uvedomila, aké dôležité je moje správanie, ťahalo ma to poukázať, že aj Dave konal podobne. Ak by som to urobila a neprijala by som to slovo nápravy, potom by ma Boh musel napraviť iným spôsobom, ktorý by bol pre mňa možno trápnejší a bolestivejší.

Začnite sa modliť a prosiť Boha, aby vám pomohol prijať nápravu od Neho. Aby vám pomohol rozpoznať, keď chce použiť iných, aby vás napravil, a že to vždy robí pre vaše dobro.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Neodmietaj nápravu od Boha.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon