Boh rozpráva ku každému jednotlivo

Boh rozpráva ku každému jednotlivo

„Tvoje uši počujú slovo zpoza teba, ktoré bude hovoriť: Toto je tá cesta; choďte po nej, už či by ste sa obrátili napravo či naľavo.“ (IZAIÁŠ 30:21)

Jedným z dôvodov prečo k nám Boh rozpráva, je pomôcť nám rozpoznať rozdiel medzi správnym a nesprávnym, aby sme mohli robiť dobré rozhodnutia. Niektoré veci môžu byť pre jedného človeka nesprávne a pre iného, naopak správne, takže každý z nás potrebuje individuálne nasmerovanie od Boha. Samozrejme, pre každého platia určité všeobecné pokyny, čo je správne alebo nesprávne. Napríklad všetci vieme, že klamstvo, podvádzanie a krádež nie sú správne, presne tak ako mnoho iných vecí. Existujú však aj veci, ktoré sú pre nás ako jednotlivcov špecifické. Môj syn bol na výlete a plánoval si ho predlžiť o jeden deň, ale ráno sa zobudil a nemal pokoj v tom, aby tam zostal, tak sa vrátil domov. Boh má pre každého iné, jedinečné plány a vie o nás veci, ktoré o sebe nevieme ani my sami.

Možno nerozumieme, prečo nám Boh hovorí, aby sme niečo neurobili, keď všetci okolo nás to robia, ale ak je naše srdce poddajné, dôverujeme Mu a poslúchame Ho, aj keď nerozumieme prečo. Nemusíme vždy vedieť prečo nás o niečo žiada alebo prečo od nás niečo vyžaduje – jednoducho sa musíme naučiť počuť Jeho hlas a poslúchať Ho.

Vojaci, ktorí sa pripravujú do boja, musia niekedy vykonávať absurdné cvičenia alebo veci, ktoré ani nemusia dávať zmysel. Naučia sa robiť tieto veci pohotovo, plnia príkazy rýchlo a pohotovo, bez otázok, aj keď tomu nerozumejú. Keď sú v prvej línii v boji a ich vodcovia vydajú rozkaz, mohli by ich zabiť, ak by sa zastavili a spýtali sa: „Prečo?“ Rovnako aj Boh chce, aby sme dôverovali Jeho láskyplnému vedeniu v našich životoch a bezodkladne, bez otázok Ho poslúchali.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Poslúchaj Boží hlas, aj keď nerozumieš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon