Boh rozpráva skrze kohokoľvek

Boh rozpráva skrze kohokoľvek

„preto budeš počúvať na hlas Hospodina, svojho Boha…“ (DEUTERONOMIUM 27:10)

Boh k nám niekedy rozpráva aj prostredníctvom iných ľudí. Pamätám si na konkrétne obdobie, kedy ku mne Boh rozprával prostredníctvom Davea o istej záležitosti v mojom živote. Keď mi to povedal, bola som nahnevaná. Dave mi len jednoducho oznámil: „Rob s tým čo chceš. Hovorím ti len to, čo verím, že mi ukázal Boh.“ Nesnažil sa ma presvedčiť, že to, čo povedal je pravda. Jednoducho mi len oznámil to, čo veril, že mu Boh povedal. Počas nasledujúcich troch dní ma Boh presvedčil, že slovo, ktoré dal Daveovi, bolo správne. Vyronila som mnoho sĺz, pretože som sa hanbila priznať, že Dave mal pravdu!

Vďaka slovu poznania, ktoré mi dal Boh prostredníctvom Davea, som bola schopná pochopiť, prečo mám problémy v určitej oblasti svojho života. Hľadala som Boha ohľadom danej situácie, ale nedostávala som žiadne odpovede. Dave mi dal odpoveď, ale nepáčila sa mi, pretože ma usvedčila z hriechu súdenia ľudí a ohovárania. Skutočnosť, že som to nechcela počuť je pravdepodobne dôvod, prečo to Boh povedal Daveovi – pretože vedel, že to od Neho, ja sama, nepočujem.

Neviem dať dostatočný dôraz na to, aby som vám povedala, aký vplyv mala táto skúsenosť na môj život. Keby Boh so mnou jednal priamo, som si istá, že by som sa poučila, ale nebolo by to také isté, ako som sa poučila, keď Boh ku mne rozprával prostredníctvom Davea.

Povzbudzujem vás, aby ste boli otvorení počúvať Boha, keď k vám rozpráva prostredníctvom dôveryhodných ľudí. Takých, ktorí počujú Jeho hlas a milujú vás natoľko, aby vám povedali to, čo On chce, aby ste počuli.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Popros Boha, aby s tebou každý deň rozprával, kedykoľvek a cez kohokoľvek On chce.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon