Boh rozpráva, takže nám môže pomôcť

Boh rozpráva, takže nám môže pomôcť

„… a bude zničené jarmo pre svätý olej.“ (IZAIÁŠ 10:27)

Keď s vami Boh rozpráva o probléme, s ktorým je potrebné jednať vo vašom živote, nemali by ste to odkladať. Môžete sa spoľahnúť, že pomazanie, ktoré je mocou a schopnosťou Ducha Svätého, je prítomné, aby vás zmocnilo. Ak odložíte jednanie s problémom na čas, kým to budete ochotní urobiť, možno sa budete musieť snažiť zmeniť to bez Božej moci alebo pomazania.

Často chceme robiť veci, kedy si my myslíme, že je správny čas a zápasíme a bojujeme, pretože v tom čase tam nie je pomazanie od Boha. Napríklad, sú chvíle, keď mám pocit, že chcem konfrontovať nejaký problém so zamestnancom, ale viem, že by bolo rozumnejšie, keby som sa za to chvíľu pomodlila a nechala Boha, aby pripravil srdce tej osoby. Keď jednám podľa Božieho harmonogramu, vždy mám Jeho pomazanie, aby som to urobila. Naučila som sa, že mám jednať s problémami, keď chce s nimi jednať Boh, a že ich mám nechať nepovšimnuté, ak Boh chce, aby som počkala. Mala som aj frustrujúce skúsenosti, keď som sa znovu a znovu snažila zmeniť samú seba bez čakania na Božiu pomoc a načasovanie. Božie pomazanie musí byť prítomné, aby všetko v našich životoch fungovalo správne.

Keď nás Boh usvedčí z niečoho, čo potrebuje byť zmenené v našich životoch, znamená to, že On nás pripraví, aby sme tomu čelili. Možno necítime, že sme pripravení ale môžeme veriť, že Jeho načasovanie je dokonalé. Je prítomné aj Jeho pomazanie, aby zlomilo jarmo, ktoré bráni, aby sme mali úplnú slobodu. Naučila som sa povedať: „Pane, možno sa necítim pripravená, ale ak Ty povieš, že teraz je ten správny čas, verím, že Tvoja moc je so mnou a som ochotná byť poslušná.“ Keď s vierou vykročíte v ústrety problémom, zistíte, že múdrosť, milosť, sila a schopnosť ktoré potrebujete sú prítomné.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Neodkladaj na iný deň to, s čím Boh chce, aby si jednal dnes.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon