Spôsob, ako sa tvoje sny od Boha stanú realitou

Spôsob, ako sa tvoje sny od Boha stanú realitou

Idi k mravcovi… On, ktorý nemá vodcu ani správcu ani panovníka, pripravuje v lete svoj chlieb; shromažďuje svoju potravu včas žatvy. – PRÍSLOVIA 6:6-8

Boh dáva Svojim deťom veľké sny, ktoré sa majú v ich živote zrealizovať. Aby sa tieto sny mohli naplniť, musíme tráviť čas trénovaním a spolupracovaním s Bohom na svojom osobnom rozvoji. Tento proces si vyžaduje čas, odhodlanie a tvrdú prácu.

V súčasnosti sme si zvykli na pohodlie. Používame umývačku riadu na umytie riadu, práčku na vypranie a sušičku na vysušenie nášho oblečenia. Stlačíme len gombík a zariadenie sa spustí. Ale v Božom kráľovstve nič nefunguje automaticky.

Nemôžeš naplniť Jeho plány a zámery bez rozvíjania nevyhnutných zručností.

V Prísloví čítame o mravcovi. Mravce nahradia svoju veľkosť (sú veľmi malé) veľkým odhodlaním a my sa môžeme od nich naučiť obrovskú lekciu: mať rovnakú sebamotiváciu a sebadisciplínu.

Ak budeš rozvíjať túto sebamotiváciu a sebadisciplínu v živote pre Krista, staneš sa tým, kým ťa Boh stvoril, zároveň však privedieš ostatných k Nemu. Takže pokračuj, rozvíjaj odhodlanie a pozeraj, ako sa tvoje sny stanú realitou!


Modlitba

Pane, chcem byť tým, kým si ma stvoril a naplniť sny, ktoré si mi dal do môjho srdca. Pomôž mi zostať zameraný na Teba a investovať potrebný čas, odhodlanie a tvrdú prácu nevyhnutnú na to, aby som rástol v Kristovi a žil plány, ktoré pre mňa máš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon