Kotva nádeje

Kotva nádeje

Ktorú máme sťa kotvu duše, bezpečnú a pevnú, a ktorá vchádza do vnútra za oponu. – ŽIDOM 6:19

Každý z nás v živote prechádza aj ťažkými obdobiami a tak ako loď v búrke, aj my potrebujeme pomoc, aby sme zostali stabilnými. Loď má kotvu na upevnenie a Biblia hovorí, že kotvou našej duše je nádej.

Keď ty a ja založíme pene svoju nádej na Bohu a na Jeho Slove, možno pocítime vietor a vlny, ale nakoniec sa nepohneme a budeme stabilní.

Nádej nám počas búrky umožňuje vidieť veci také, aké sú a stále mať presvedčenie, že príde niečo lepšie. Tým sa nádej stáva pre teba a aj pre mňa veľmi silnou a dôležitou vlastnosťou – zvlášť v časoch problémov. Vlastne verím, že je základom, na ktorom musí byť vybudovaná naša viera.

Nikto – ani Boh – nemôže sľúbiť, že nikdy nebudeme musieť jednať so sklamaním a problémami. Dôležité však je, aby sme nikdy neprestali mať nádej. Udržiavanie pozitívneho postoja a udržiavanie sa v nádeji, ktorú máme v Kristovi, nás stavia do pozície vidieť Božiu, zázraky činiacu moc.


Modlitba

Bože, vkladám svoju nádej do Teba. Moja viera v Teba a očakávanie veľkých vecí, ktoré budeš robiť v mojom živote, je mojou kotvou v období skúšok.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon