Boh sa stará o každý detail

Boh sa stará o každý detail

„Či sa nepredávajú dva vrabce za groš? Ale ani jeden z nich nepadne na zem bez (súhlasu) vášho Otca. Ale vám sú ešte aj len všetky vlasy na hlave spočítané! Teda nebojte sa, vy ste drahší nad mnoho vrabcov.“ (MATÚŠ 10:29-31)

Prostredníctvo moci Ducha Svätého chce k vám Boh každý deň rozprávať. Chce vás viesť krok za krokom od problémov k dobrým veciam, ktoré má pre vás pripravené. Záleží Mu aj na najmenších detailoch vášho života. Podľa verša na dnešný deň On dokonca vie, koľko vlasov na hlave máte. Záleží Mu na túžbach vášho srdca a chce vám odhaliť pravdu, ktorá vás oslobodí od obáv a od strachu.

Boží plán mať s vami dôverný vzťah existoval ešte predtým, ako ste sa vôbec narodili, môžete si to prečítať v Žalme 139:16: „Tvoje oči videli môj trup, a do tvojej knihy sú zapísané všetky moje údy jako aj dni [môjho života], v ktorých boli utvorené, keď ešte nebolo ani jedného z nich.“ Boh pozná všetky naše dni a pre každý jeden z nich má svoj plán. Ak sa Ho budeme každý deň pýtať, čo máme robiť a budeme veriť, že On nás vedie, zistíme, že Jeho plány pre naše životy sa naplnia.

Zdá sa až nepochopiteľné, že Boh môže mať plán pre každého človeka na zemi, ale tiež to prináša aj veľký pokoj, keď vieme, že Boh môže zmeniť chaos na niečo zmysluplné a užitočné. Venujte čas tomu, aby ste spoznali Boha, pretože Jeho plán sa zjavuje prostredníctvom dôverného vzťahu s Ním.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Pamätaj si, že Boh sa stará dokonca aj o vrabce – a určite má kontrolu aj nad čímkoľvek, čo ti dnes život prinesie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon