Boh ti dáva múdrosť

Boh ti dáva múdrosť

„Áno, ak zavoláš na rozumnosť a pozdvihneš svoj hlas k umnosti; ak ju budeš hľadať [múdrosť] ako striebro a budeš ju vyhľadávať ako skryté poklady, vtedy porozumieš bázni Hospodinovej a nájdeš známosť Božiu.“ (PRÍSLOVIA 2:3-5)

Dnešné verše nás nabádajú, aby sme hľadali múdrosť a volali po známosti. Je to preto, že Božia múdrosť predčí aj najlepšie nápady akéhokoľvek človeka. Boh vidí koniec už na začiatku, vidí ľudské srdcia a motívy a vie veci, ktoré my nevieme. Či už jednáme s každodennými problémami v živote alebo stojíme proti útoku nepriateľa, Božia múdrosť spôsobí rozdiel – jediný spôsob, ako túto múdrosť získať, je požiadať o ňu Boha.

Veľakrát, keď k nám Boh rozpráva, zjavuje múdrosť. Možno nám zjaví konkrétny pohľad na situáciu alebo nám jasne povie, čo máme robiť, keď robíme rozhodnutia. Môže nám dať spoznať svoju múdrosť rôznymi spôsobmi a my by sme ju mali vždy prijať ako vzácny dar.

Povzbudzujem vás, aby ste si vážili Božiu múdrosť ako neoceniteľný duchovný poklad a považovali ju za niečo, bez čoho sa nezaobídete – pretože sa nemôžte zaobísť, ak chcete mať v živote úspech. On vám ju dá a budete nadšení výsledkami.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Žiadny problém nie je taký malý, aby si nepotreboval Božiu múdrosť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon