Buď občerstvený

Buď občerstvený

„A tak čiňte pokánie (zmeň svoju myseľ a nasmerovanie) a obráťte sa [k Bohu] aby sa vytreli (vymazali, obmyli) vaše hriechy, aby prišli časy občerstvenia od tvári Pánovej.“ (SKUTKY 3:19)

Boh manifestuje, zjavuje svoju prítomnosť rôznymi spôsobmi. Väčšinu času Ho nemôžeme vidieť rovnako, ako nevidíme vietor, ale vidíme prácu, ktorú robí v nás. Ak som unavená, frustrovaná, v obavách alebo sa pre niečo trápim a po čase strávenom s Bohom som osviežená, potom viem, že vietor Ducha Svätého zavial do môjho života.

Boh chce do vášho života priniesť občerstvenie. Nebuďte frustrovaní alebo unavení vo svojej duši, keď odpoveď pre vás žije vo vašom vnútri. Ak ste príliš zaneprázdnení na to, aby ste trávili čas s Bohom, tak si musíte urobiť poriadok vo svojom kalendári. Nebuďte vyhorení, rozrušení, unavení alebo vystresovaní, ak časy občerstvenia sú pre vás dostupné.

Naučte sa odísť zo zaneprázdnenosti života, aby ste trávili čas s Bohom, presne tak, ako to robil Ježiš. Nemôžete čakať, aby vám ľudia okolo vás dali dostatok času, aby ste ho mohli stráviť s Bohom. Vždy sa nájde niekto, kto si bude myslieť, že musíte niečo urobiť! Ak to je len trochu možné, vyhraďte si ráno čas, a tiež si skúste počas celého dňa urobiť niekoľko „mini duchovných prestávok“. Prestaňte robiť to, čo robíte na dve alebo tri minútky, zhlboka sa nadýchnite, čo vám pomôže relaxovať a len jednoducho povedzte Bohu, ako veľmi Ho milujete a potrebujete. Zostaňte po zbytok času v Jeho prítomnosti v tichosti a budete občerstvení úžasným spôsobom.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nebuď vyhorený alebo vystresovaný, nájdi si čas na občerstvenie v prítomnosti Pánovej.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon