Buď veriacim vo vzťahu

Buď veriacim vo vzťahu

„Ale teraz v Kristu Ježišu vy, ktorí ste boli kedysi [tak] ďalekí stali ste sa blízkymi v krvi Kristovej.“ (EFEŽANOM 2:13)

Bola som niekedy tou, ktorej sa hovorí „nábožný veriaci“, a počas tohto obdobia som prosila Boha o pomoc len vtedy, keď som bola konfrontovaná so situáciou, krízou alebo s vážnym problémov, pre ktorý som už sama nemohla nájsť riešenie. Taktiež som sa počas tohto obdobia modlila – nie až tak často, ale modlila som sa, pretože to bolo tak „nábožné“ modliť sa.

Potom, keď som sa stala „veriacim vo vzťahu“ dozvedela som sa, že vo mne žije Duch Svätý, aby bol mojim Tešiteľom, Učiteľom, Priateľom a Pomocníkom – a zistila som, že potrebujem pomoc s každou vecou, od úpravy vlasov, cez dobré skóre v bowlingu, výber správneho darčeka pre priateľa, správne sa rozhodnúť, až po pomoc pri riešení vážnych životných problémov.

Keď som naozaj pochopila túto pravdu a uvedomila si, že Ježiš nezomrel, aby mi dal konkrétnu značku náboženstva, ale aby ma uviedol do osobného vzťahu s Bohom, urobila som prechod od „nábožného veriaceho“ k „veriacemu vo vzťahu“. Moja viera už nebola založená na mojich „dobrých“ skutkoch, ale na Ježišových skutkoch. Videla som, že Božie milosrdenstvo a dobrota mi otvorila cestu, aby som bola v blízkom spoločenstve s Bohom, aby som prijala Jeho pomoc v každej oblasti môjho života, počula Jeho hlas a mohla s Ním mať dôverné spoločenstvo.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Buď „veriacim vo vzťahu“ a nie nábožný veriaci.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon