Buď vytrvalý

Buď vytrvalý

„Ale vytrvalosť nech je dokonalá v skutku, aby ste boli [ľudia] dokonalí a celí bez úhony [bez chýb], aby ste v ničom nemali nedostatok.“ (JAKUB 1:4 ECAV)

Verš pre dnešok hovorí o vytrvalosti. Byť vytrvalý znamená byť stabilný. Vytrvalý človek je stabilný, pokojný a vyrovnaný bez ohľadu na to, čo sa deje. Vytrvalý veriaci môže spôsobiť diablovi nervové zrútenie! Keď duchovne dospejeme k tomu, že si dokážeme udržať úroveň vytrvalosti, potom nereagujeme na každú malú obťažujúcu vec, ktorú proti nám pošle nepriateľ. Bez ohľadu na to, čo nám dá do cesty, nebudeme ohromení, ľahko sa nerozčúlime, nebudeme sa báť, nevzdáme sa a nepohne to s nami – ak budeme vytrvalí a neoblomní.

Aby sme boli vytrvalí a neoblomní, musíme poznať Boha a poznať Ho dôverne. Musíme byť schopní počuť Jeho hlas, keď okolo nás zúria búrky života. Musíme tiež poznať víťaziacu moc, ktorá nám v mene Ježiš patrí skrze Ježišovu krv. Pamätajme si, že „aj toto pominie“ a radšej, ako sa nechať zmiasť a jednať podľa toho, ako diabol útočí, musíme sa zamerať na víťazstvo, ktoré je isté. Čomukoľvek dnes čelíte, dovoľte trpezlivosti robiť Božiu prácu.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Buď vytrvalý v Bohu a spôsob diablovi nervové zrútenie!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon