Čeliť pravde o sebe!

A nieto stvorenia, ktoré by bolo neviditeľné pred Ním, ale všetko je nahé a odkryté očiam toho, s ktorým máme do činenia. – ŽIDOM 4:13

Niekto sa ma raz opýtal, ako môžem žiť bez útlaku z minulosti. Moja odpoveď je veľmi jednoduchá: „Boh mi dal milosť a ochotu čeliť pravde o sebe.“

Vyrastala som v atmosfére plnej hnevu a nestability. Kvôli mojej prchkej povahe som väčšinou bola naštvaná. Pretože som bola naštvaná, vyrastala som depresívna, sklamaná a znechutená. Priala som si mať lepší život, ale moje prianie nič nevyriešilo. Tým, že som vinila zo svojich problémov rodinu, len som márnila svoj čas.

Nakoniec mi Boh pomohol uvedomiť si, že hoci som nebola zodpovedná za to, čo sa mi stalo a nemohla som zmeniť svoju minulosť, musela som prestať len si priať, ale bolo potrebné začať preberať zodpovednosť za spôsob, akým som žila a pohnúť sa ďalej. Musela som prestať obviňovať iných ľudí a moje okolnosti a prestať sa vyhovárať. Keď som to urobila a začala dôverovať Bohu, že ma uzdraví a obnoví môj život, zmenila som sa. Teraz mám pokoj a užívam si svoj život.

Možno si v podobnej situácii. Čeliť pravde o sebe naháňa strach, no nemusíš to robiť sám. Všetky tvoje nedostatky sú pred Bohom odhalené a keď Ho požiadaš o Jeho pohľad, tak ťa pozdvihne, pomôže ti prevziať zodpovednosť a žiť pokojným životom. Neboj sa čeliť pravde o sebe ešte dnes, ale nechaj Boha, aby ťa viedol do nového zajtrajška.

Modlitba

Svätý Duchu, potrebujem Tvoju pomoc, aby som mohol čeliť pravde o sebe. Nastal čas prestať sa vyhovárať na minulosť a obviňovať iných ľudí za problémy, ale radšej im chcem čeliť mocou Tvojho Slova. Pomôž mi prevziať zodpovednosť a zmeniť sa k lepšiemu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon